jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۷۳۷ ۳۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۵

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده:

آتش سوزی جنگل‌های کوه سفید لنده پس از ۴ روز مهار شد

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده گفت: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه سفید لنده که ساعت ۱۵ عصر پنجشنبه آغاز شد ساعت ۲۳ یکشنبه شب کامل مهار و خاموش شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، ذبیح الله محمدی در گفتگو با ایسنا افزود: تا ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه نیروهای منابع طبیعی در منطقه جهت جلوگیری از شلعه ور شدن مجدد آتش حضور داشتند.

وی در خصوص علت این آتش سوزی اظهارکرد: عامل انسانی علت این آتش سوزی بوده که سرنخ هایی نی بدست آمده و از طریق مراجع قضایی و انتظامی در حال پیگیری و بررسی است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده خاطرنشان کرد: نیروهای مردمی، هیئت کوهنوردی و ادارات مختلف شهرستان، نیروهای منابع طبیعی استان و شهرستان‌های بهمئی، کهگیلویه و چرام در مهار و خاموش کردن آتش سوزی همکاری کردند. با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استانداری دو بالگرد از استان‌های فارس و اصفهان نیز به منطقه اعزام شد و کمک کردند.

محمدی در خصوص میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی تصریح کرد: هنوز بصورت دقیق میزان خسارات وارده مشخص نیست اما طبق برآوردهای اولیه ۷۰ هکتار جنگل و مرتع منطقه در این آتش سوزی طعمه حریق شد.

وی با اشاره به اینکه بعلت انجام کار فرهنگی در بخش‌های مختلف آتش سوزی جنگل‌ ها در این شهرستان طی چند سال اخیر روند کاهشی داشت، بیان کرد: ۱۴ فقره آتش سوزی طی سال ۹۶ در جنگل‌های این شهرستان رخ داده بود در حالی که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶ فقره آتش سوزی تاثیرگذار در جنگل‌ها و مراتع شهرستان بوقوع پیوسته که حدود ۲۰۰ هکتار جنگل و مرتع در آتش سوخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر