jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۰۰۷   ۲۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۵

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۴ شهریور ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای‌گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،  بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا صبح امروز (۲۴ شهریورماه) با حاکمیت جو آرام طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
 
باعدم وزش باد مؤثر طی روز و آسمان صاف به‌همراه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال می‌رود بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش یابد و باعث کاهش کیفیت هوای برخی مناطق شود. در شامگاه با عدم وزش باد مؤثر، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع آلاینده‌ها انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.
 
افزایش نسبی تندی باد در نخستین ساعات فردا (۲۵ شهریور ماه) باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و با وجود افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت.  
طی روز کاهش تندی باد باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود و علاوه‌براین بیشینه غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر نسبت به روز قبل از میزان بیشتری برخوردار خواهد بود، بنابراین با کاهش کیفیت هوا شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق برقرار خواهد شد.
 
تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۵ شهریور ماه) همراه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک
شبانگاهی باعث انباشت آلاینده‌ها و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدود ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.
 
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۰ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها