Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۷۶۱ ۲۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۳

با کاهش تدریجی اقداماتی نظیر قرنطینه و بازگشت به زندگی روزمره، اطمینان از ورود ایمن افراد به هر مکان ضروری است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، محققان موسسه فناوری هند گوآهاتی در مطالعه اخیرشان کیوسک بررسی/چک خودکار نوینی را توسعه داده‌اند.

فقط ۳۰ ثانیه طول می‌کشد تا این کیوسک چک خودکار بررسی کند که آیا افراد می‌توانند به محل مورد نظر وارد شوند یا خیر.

دستگاه مذکور یک بررسی سریع و در عین حال دقیق و بدون تماس با افراد انجام می‌دهد و می‌تواند تعیین کند که آیا فرد تب دارد و یا سطح اکسیژن خون وی پایین است یا خیر.

کیوسک مذکور دارای محفظه ضد عفونی کننده اشعه فرابنفش است که می‌تواند ویروس‌ها /باکتری‌های موجود در سطح چمدان، کیف، کلید، موبایل، کیف پول و غیره را از بین ببرد و در نتیجه خطر انتشار را کاهش می‌دهد. برای چک شدن، فرد باید روی رد پای مشخص شده در مقابل کیوسک بایستد.

پس از آن به منظور اندازه‌گیری دمای بدن، کاربران باید ماسک خود را برداشته و صورت خود را در مقابل صفحه نمایش نگه دارند.

پس از اندازه گیری دما، فرد باید دست خود را روی حسگر محفظه اشعه فرابنفش تکان دهد تا درب آن را باز کند.

محفظه فرابنفش نیز ضد عفونی ۳۶۰ درجه را روی کل سطح انجام می‌دهد. فرد باید انگشت اشاره خود را روی حسگر SpO₂ قرار دهد تا میزان اشباع اکسیژن بدن او نیز بررسی شود (اکسیژن بالای ۹۵ درصد نشانه بدن انسان سالم است).

پس از این، فرد می‌تواند دست‌ها را با قرار دادن آنها در زیر واحد ضدعفونی‌کننده اتوماتیک، ضد عفونی کند. بعد از ضدعفونی‌کردن دست، کاربر می‌تواند وسایل را از محفظه اشعه فرابنفش جمع‌آوری کند.

سیستم نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی دستگاه مذکور می‌تواند سلامت فرد را از داده‌های ثبت شده کنترل کند.

در صورت دمای بدن و سطح SpO۲ اندازه‌گیری شده غیرطبیعی، زنگ هشدار کیوسک برای کارمندان بخش بهداشت شرکت/سازمان/موسسه به صدا درمی‌آید.

 

 

«کیوسک چک خودکار» راهی نوین برای جلوگیری از انتشار کرونا (+عکس)

 

«کیوسک چک خودکار» راهی نوین برای جلوگیری از انتشار کرونا (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش