سخنگوی کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" به‌دلیل بی‌ثبات‌بودن وضعیت اپیدمیک شهر نیویورک، برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، به آمریکا سفر نمی‌کند و سخنرانی وی به‌صورت پیام ویدئویی خواهد بود.
کد خبر: ۱۲۷۵۶۵۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری این کشور، برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک پرواز نخواهد کرد، برای اینکه وضعیت اپیدمی ویروس کرونا در ایالات متحده هنوز باثبات نشده است.
 
البته در عین حال، بر اساس اطلاعات منتشره از سوی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین ریاست هیئت نمایندگی روسیه در هفتاد و پنجمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را به‌عهده خواهد داشت، ولی از طریق پیام زنده ویدئویی و از مسکو، در این نشست سخنرانی خواهد کرد.
 
پسکوف توضیح داد، رئیس جمهور به‌دلایل واضحی، مانند بسیاری دیگر از دیگر رهبران کشورهای جهان (به نشست مجمع عمومی سازمان ملل) نخواهد رفت. ایالات متحده و به‌خصوص شهر نیویورک، از لحاظ سطح امنیتی، از جمله اپیدمی ویروس کرونا، هنوز وضعیت باثباتی ندارد، به همین دلیل، سفر به آنجا در چنین شرایطی، نامطلوب است.
 
سخنگوی کرملین همچنین یادآور شد که ولادیمیر پوتین قصد دارد در سخنرانی خود دقیقاً روی همین چالش، یعنی همه‌گیری ویروس کرونا و عواقب منفی آن برای جهانیان، متمرکز شود که در موارد بسیاری، آسیب‌های بشریت را تشدید کرده است.
 
به‌گفته وی، پس از پایان سخنرانی پوتین (در قالب پیام ویدیویی)، هیئت روسی به‌سرپرستی "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه هدایت خواهد شد.
 
پیش از این، گزارش شده بود که رئیس جمهوری روسیه در فهرست رهبران کشورهایی قرار گرفته است که در نشست سال جاری مجمع عمومی سازمان ملل، در تاریخ 22 سپتامبر (اول مهر ماه)، به‌عنوان هفتمین سخنران، صحبت خواهد کرد.
 
"دیمیتری پسکوف" در بخش دیگری از کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که هیچ گونه تماسی بین ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور فدراسیون روسیه و ایالات متحده، تا قبل از پایان انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، برنامه‌ریزی نشده است، البته در صورت ضرورت، رهبران دو کشور ممکن است با یکدیگر مکالمه تلفنی داشته باشند.
 
وی افزود: «فعلاً هیچ گفت‌وگویی برنامه‌ریزی نشده است، ولی شما می‌دانید که آنها اغلب با یکدیگر ارتباط تلفنی برقرار می‌کنند. این تماس‌ها، گاهی از طرف پوتین، گاهی از طرف ترامپ انجام می‌شود و در صورت لزوم ادامه خواهد داشت.»
 
لازم به یادآوری است که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، پوتین و ترامپ هشت تماس تلفنی داشتند.
سخنگوی کرملین همچنین یادآور شد که در سال جاری "ارتباط مستقیم مردمی با ولادیمیر پوتین" در قالب سنتی همه‌ساله برگزار نمی‌شود و عناصر آن قرار است به کنفرانس مطبوعاتی بزرگ رئیس جمهوری روسیه در اواخر دسامبر سال 2020 اضافه شود. پسکوف علت این تصمیم‌گیری را شرایطی که در سال جاری بر کشور حاکم است، نامید.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها