Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۵۹۸ ۱۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۹

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبر داد؛

رگبار باران و هشدار بالا آمدن آب رودخانه‌ها‌ در 10 استان

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و شب در 15 استان از جمله‌ اردبیل، زنجان، البرز، قم، قزوین، تهران، گلستان و خراسان رضوی،‌ سرعت باد افزایش می‌یابد و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد اصغری در گفتگو با فارس در تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: امروز دریای خزر مواج و متلاطم است، همچنین از امروز تا پنج‌شنبه، دما در نوار شمالی کشور 4 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

وی گفت: امروز رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت را در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، برخی مناطق اردبیل و در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و جنوبی خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و شب سرعت باد در استان‌های آذربایجان شرقی،‌ اردبیل، کرمانشاه، ایلام، کردستان، زنجان، البرز، قم، قزوین، تهران، گلستان، سمنان، خراسان رضوی،‌خراسان شمالی و شمال اصفهان افزایش می‌یابد و در برخی ساعات وزش باد شدید نیز پیش‌بینی می‌شود.

اصغری افزود: فردا 19 شهریور در استان‌های گلستان، خراسان شمالی،‌ مازندران، اردبیل، شمال غرب خراسان رضوی‌ و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، همچنین در ساعات بعدازظهر و شب، در غرب هرمزگان و استان‌های واقع در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی نظیر فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: این شرایط روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، سمنان و البرز نیز حاکم خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه 19 شهریور ‌بارندگی و در مناطق مرتفع رگبار باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه‌ای و برخورد صاعقه‌ در ارتفاعات استان‌های گلستان، مازندران و سمنان، شمال آذربایجان غربی، شرق خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، غرب و جنوب شرق فارس و غرب هرمزگان و روز پنج شنبه در ‌شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، فارس و غرب هرمزگان پیش‌بینی ‌می‌شود؛بنابراین احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و جاری شدن مسیل‌ها و اخلال در فعالیت‌های کشاورزی وجود دارد که توصیه می‌شود ‌احتیاط در تردد، چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، کنترل و بازگشایی آبروها و تمهیدات لازم برای محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز، در دستور کار باشد.

اصغری افزود: در روزهای پنج‌شنبه 20 شهریور تا شنبه 22 شهریور در برخی نقاط شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی جنوبی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در 5 روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 33 و 25 درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر