jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۵۹۸   ۱۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۹

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبر داد؛

رگبار باران و هشدار بالا آمدن آب رودخانه‌ها‌ در 10 استان

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و شب در 15 استان از جمله‌ اردبیل، زنجان، البرز، قم، قزوین، تهران، گلستان و خراسان رضوی،‌ سرعت باد افزایش می‌یابد و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد اصغری در گفتگو با فارس در تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: امروز دریای خزر مواج و متلاطم است، همچنین از امروز تا پنج‌شنبه، دما در نوار شمالی کشور 4 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

وی گفت: امروز رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت را در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، برخی مناطق اردبیل و در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و جنوبی خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و شب سرعت باد در استان‌های آذربایجان شرقی،‌ اردبیل، کرمانشاه، ایلام، کردستان، زنجان، البرز، قم، قزوین، تهران، گلستان، سمنان، خراسان رضوی،‌خراسان شمالی و شمال اصفهان افزایش می‌یابد و در برخی ساعات وزش باد شدید نیز پیش‌بینی می‌شود.

اصغری افزود: فردا 19 شهریور در استان‌های گلستان، خراسان شمالی،‌ مازندران، اردبیل، شمال غرب خراسان رضوی‌ و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، همچنین در ساعات بعدازظهر و شب، در غرب هرمزگان و استان‌های واقع در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی نظیر فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: این شرایط روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، سمنان و البرز نیز حاکم خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه 19 شهریور ‌بارندگی و در مناطق مرتفع رگبار باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه‌ای و برخورد صاعقه‌ در ارتفاعات استان‌های گلستان، مازندران و سمنان، شمال آذربایجان غربی، شرق خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، غرب و جنوب شرق فارس و غرب هرمزگان و روز پنج شنبه در ‌شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، فارس و غرب هرمزگان پیش‌بینی ‌می‌شود؛بنابراین احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و جاری شدن مسیل‌ها و اخلال در فعالیت‌های کشاورزی وجود دارد که توصیه می‌شود ‌احتیاط در تردد، چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، کنترل و بازگشایی آبروها و تمهیدات لازم برای محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز، در دستور کار باشد.

اصغری افزود: در روزهای پنج‌شنبه 20 شهریور تا شنبه 22 شهریور در برخی نقاط شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی جنوبی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در 5 روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 33 و 25 درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها