jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۵۴۰۸   ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۵

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

مدیریت باشگاه چنین تصمیمی گرفته تا هواداران علیه‌اش نشوند. انتخاب این مربی از نظر من منطقی نیست و بر پایه احساس است. وقتی باشگاه در این مسیر حرکت می‌کند، طبیعتا کمیته فنی که بر آن خرد جمعی حاکم باشد، وجود ندارد. فرض کنید استراماچونی بیاید. باید برنامه‌ای باشد که او در دو سه سال، 5 - 6 بازیکن خوب از امیدهای استقلال تحویل باشگاه دهد. ما باید در این فاز حرکت کنیم. بهره اقتصادی ببریم ولی وقتی او را احساسی می‌آوریم، ممکن است عمرش در باشگاه کوتاه باشد. از طرفی خیلی‌ها انتقاد دارند مگر حضور خارجی‌ها ممنوع نیست.

من معتقدم هم آن تصمیم سازمان لیگ اصولی نیست و هم این تصمیم بازگرداندن استراماچونی. البته باشگاه می‌گوید شرایط ما استثنایی است و می‌خواهیم به دلیل طلب ایشان بهره‌برداری کنیم. هم بیاید و هم کارمان را راه بیاندازد و سرمربی باشد. ولی می‌دانید نگرانی من چیست؟ در خبرها خواندم پیشنهاد باشگاه استقلال به او بین 1.5 تا 1.7 میلیون یورو بوده است. ترس من این است که مبادا باشگاه بخواهد سود کند، ولی در نهایت به ضرر برسد؛ یعنی استراماچونی بیاید، مجموعه‌ای از اتفاقات رخ دهد و باشگاه و او به جدایی برسند که در این صورت نه تنها طلب گذشته دوباره باید نقد شود، بلکه پول قرارداد جدید را هم باید به این مربی پرداخت کرده. همه چیز بسته به قرارداد دارد. امیدوارم اگر استراماچونی می‌آید، قراردادی امضا کنند که شفاف باشد و آن بند محرمانه بودنش را حذف کنند. ما نباید شرط خارجی‌ها با بپذیریم و قبول کنیم که قرارداد محرمانه بماند. حتما دقت کرده‌اید تاکید روی این موضوع به خاطر آپشن‌های قراردادهای خارجی‌هاست چون وقتی قرارداد لو می‌رود تازه می‌فهمیم طرف دستمزدش از آپشن‌‌های قراردادش کمتر بوده است! البته نکته‌ای که درباره ماجرای بازگشت استراماچونی وجود دارد، همین رفتار هواداران است که تجمع می‌کنند و باشگاه را تحت فشار می‌گذارند. این باعث می‌شود مدیریت تصمیم درستی نگیرد. امیدوارم اگر قرار است استراماچونی بیاید، بازیکن گرانقیمت نخرند که دوباره اوضاع مثل گذشته باشد، بلکه طوری برنامه‌ریزی کنند که باشگاه روی بازیکن‌سازی تمرکز کند.

سید کاظم اولیایی - مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها