jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۱۹۴   ۱۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۶

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: سه تن از متجاوزان مرزی که قصد ورود از مرز شهرستان سردشت در جنوب این استان به داخل خاک کشورمان را داشتند، به هلاکت رسیدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ دوم یحیی حسین‌خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان غیور آذربایجان غربی با متجاوزان مرزی در ارتفاعات صعب العبور و منطقه مرزی ممنوعه سردشت درگیر شده و سه تن از متجاوزان در این درگیری زخمی شدند.
 
وی اضافه کرد: مرزداران آذربایجان غربی بلافاصله در راستای متوقف کردن آنها با توجه به اینکه منطقه مورد نظر، از مناطق ممنوعه مرزی، امنیتی و بسیار حساس است و در همین حوزه درگیری بین مرزبانان و گروهگ ملحد "پژاک" بوده و منجر به شهادت سه تن از مرزداران عزیز کشورمان شده بود، پس از گذشت مدتی از گشت و کمین هدفمند، حین دیدبانی و رصد و پایش منطقه مشاهده کردند، تعدادی متجاوز مرزی در حال نقض فنی حریم ممنوعه مرزی هستند.
 
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی ادامه داد: بلافاصله مأموران با گرفتن موضع مناسب وارد عمل شده و جهت پیشگیری از تردد غیرمجاز و تشدید انسداد نوار مرز با رعایت قانون بکارگیری سلاح، با هشدار های لازم اقدام به تیراندازی کردند.
 
سردار خانی با اشاره به موفقیت مرزبانان در ناکام گذاشتن متجاوزان مرزی در این عملیات، خاطر نشان کرد: در این عملیات تعداد سه تن از متجاوزان مرزی مورد اصابت گلوله واقع شدند که این افراد به بیمارستان منتقل و در نهایت با وجود تلاش پزشکان کشته شدند.
 
وی اظهارداشت: تلاش مرزبانان برای شناسایی و دستگیری سایر متجاوزان مرزی نیز ادامه دارد.
طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلو متر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خود مختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلو متر مرز خاکی با کشور عراق دارد.
شهرستان مرزی سرشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها