jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۱۹۲   ۱۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۸

تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی از امروز آغاز شده است که ممنوعیت از حضور نامزدها در شبکه‌های استانی، مجازات در نظر گرفته شده برای کاندیداهایی است که شیوه‌نامه‌ها را رعایت نکنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای از صبح امروز (پنجشنبه ۱۳ شهریور) آغاز شده که شیوع ویروس کرونا، نامزدهای راه یافته به دور دوم را با محدودیت‌های خاص خود مواجه کرده است.
 
از همین روست که وزارت کشور، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به نامزدها ابلاغ کرده و آن‌ها مؤظف هستند بر اساس آن، به تبلیغات بپردازند.
 
مطابق شیوه‌نامه‌های ابلاغی، در شعب اخذ رای باید فاصله دو متری رعایت شود. مجریان برگزاری انتخابات نیز از قبل از برگزاری انتخابات غربالگری می شوند.
 
همچنین برای اخذ رأی، اولویت با شعبی است که در فضای باز می‌توانند از مردم رأی اخذ کنند. شعب از قبل ضدعفونی می شوند و رأی دهندگان باید فواصل را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.
 
ممنوعیت از حضور نامزدها در شبکه‌های استانی نیز مجازاتی است که برای کاندیداهایی که شیوه‌نامه‌ها را رعایت نکنند در نظر گرفته شده است. یعنی چنانچه کاندیدایی اقدام به برگزاری تجمع کند، حق استفاده از برنامه‌های تلویزیونی را از دست خواهد داد. معرفی به دستگاه قضایی نیز پیش‌بینی شده است.
 
مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز ۲۱ شهریور در شرایطی برگزار می‌شود که وزارت کشور پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا را به حوزه‌های انتخابیه ابلاغ کرده است.
۱۱ حوزه‌ای که دور دوم انتخابات در آن‌ها برگزار خواهد شد، بدین شرح است:
 
۱- لنجان ۲- بیجار ۳- دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره ۴- سمیرم ۵- کرج، اشتهارد و فردیس ۶- اسلام‌آباد غرب و دالاهو ۷- کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان ۸- کرمانشاه ۹- اهواز، باوی و حمیدیه ۱۰- زنجان و طارم ۱۱- میانه می شود.
 
دو نامزدی که در مرحله اول انتخابات بیشترین رای را بدست آورده اما به حد نصاب، یعنی بیست درصد آرا نرسیده‌اند، در این انتخابات شرکت می کنند. در این مرحله هر نامزدی که بیشترین رأی را کسب کند، وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود.
ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه نیز پایان تبلیغات خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر