Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۹۵۶ ۱۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۱

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران می گوید مسائل بسیاری رعایت نشد و به همین دلیل سر رسیدن موج سوم اجتناب ناپذیر است.

به گزارش جام جم آنلاین ، محمدرضا محبوب فر در گفت و گویی با خبرنگار ما عنوان کرد: ما در مسئله مدیریت کرونا از سوی دولت شاهد برخی از اغماض ها بودیم و اکنون به خوبی شاهد این هستیم که اغماض ها چگونه اوضاع را بدتر می کند.

دکتر محبوب فر افزود: متاسفانه در بسیاری از موارد مسائل حیاتی مربوط به کرونا رعایت نشد و نتیجه آن هم فرا رسیدن موج سوم است. زمان دقیقی را نمی توان برای از راه رسیدن موج سوم کرونا تعیین کرد اما پیش بینی می شود در همین ماه مجددا با کارزار پر شدن تخت بیمارستان ها روبرو شویم.

وی ادامه داد: کادر درمانی واقعا فرسوده شده است و همه اینها تقصیر کسانی است که توانایی مدیریت شرایط را ندارند.

این جامعه شناس و اپیدمیست تاکید کرد: بی تدبیری از یک سو و جهش ویروس کرونا از سوی دیگر باعث شیوع شدید ویروس کرونا در کشور شده است. باید فکری اساسی کرد تا پیش از اینکه با یک فاجعه انسانی روبرو شویم.

محبوب فر خاطر نشان کرد: قدرت انتقال ویروس کرونا بسیار بالاست. ما در موج اول با چنین شرایطی مواجه نبودیم. در موج نخست این خود مردم بودند که تمامی مسائل را رعایت می کردند اما اکنون دیگر آن اوضاع وجود ندارد به خصوص اینکه اکنون با مسائل اجتماعی مختلفی هم روبرو هستیم.

وی در پایان گفت: اهمیت کنترل اوضاع در شهریور ماه باید مورد توجه قرار بگیرد. اینکه فکر کنیم پایین آمدن آمار مرگ و میر به معنای خوب شدن اوضاع است توهمی بیش نیست. درباره این توهم بسیاری از همکاران من تاکید می کنند.


بیشتر بخوانید: رایزنی سفیر ایران با مقامات روسیه درباره تولید مشترک واکسن کووید ١٩

                     استروئیدها می توانند با ویروس کرونا مقابله کنند

                     آخرین یافته‌ها درباره عمر ویروس کرونا بر روی سطوح (+جدول)


 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش