jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۷۶۰   ۰۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۳

با بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور، در کنار فعالیت های آموزشی و برقراری کلاس ها در سناریوهای سه گانه تهیه شده برای وضعیت های سفید، قرمز و زرد، فعالیت های ورزشی و امور سلامت دانش آموزان نیز بر حسب شرایط ارائه خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در شیوه نامه ای که چندی پیش از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شد درباره وضعیت اجرای برنامه های ورزشی و سلامت محور در شرایط کرونایی کشور و بنابر وضعیت هر شهر و شهرستان توضیحاتی ارائه شده است.

وضعیت سفید؛ فعالیت های عادی از کنترل چاقی تا برگزاری المپیادهای ورزشی

۱- فعالیت های حوزه تربیت بدنی و سلامت برابر دستورالعمل های ابلاغی قبلی پیرامون اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی، مدرسه پویا، کانون های ورزشی و تندرستی، کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، انجمن های ورزشی دانش آموزی، مدرسه میزبان، مدرسه قهرمان، توانمند سازی نیروی انسانی، سفیران سلامت، پایگاه تغذیه سالم، سلامت دهان و دندان، سلامت نوجوان، پیشگیری از بیماری ها، مکمل یاری اعم از فلوراید تراپی، آهن یاری و ویتامین D، برابر روند سال های قبل اجرا می شود.

۲- با استفاده از ظرفیت کانال های موجود در بستر شبکه شاد اعم از کانال تربیت بدنی و سلامت ، کانال کانون های ورزشی، کانال وزن سالم، تغذیه سالم و زندگی سالم، و کانال مجازی باشگاه آمادگی جسمانی و بدنسازی، محتوای لازم به عنوان مکمل فعالیت ها در اختیار مربیان و متربیان قرار خواهد گرفت.

وضعیت زرد؛ برگزاری حضوری برخی فعالیت ها طبق پروتکل های بهداشتی

۱- دانش آموزان در آن دسته از فعالیت ها و برنامه های حوزه تربیت بدنی و سلامت که با رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان اجرای آن در مدارس مقدور می باشد به صورت حضوری مشارکت می کنند.

۲- به منظور حفظ آمادگی جسمانی و توسعه سلامت سایر دانش آموزان، برنامه ها و فعالیت های مورد نیاز آنان از بستر شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) ارائه و در منزل توسط ایشان با نظارت والدین انجام خواهد شد.

در این شرایط محتوای لازم در کانال های حوزه تربیت بدنی و سلامت در بستر شاد بارگذاری و جهت استفاده معلمان و مربیان و دانش آموزان قرار می گیرد.

٣- با توجه به اهمیت و ضرورت غربالگری و شناسایی دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق، شایسته است شاخص توده بدنی (BMI) آنها در ایام حضور در مدرسه اندازه گیری شود و بسته های آموزشی حمایتی پیرامون میزان و چگونگی انجام فعالیت های ورزشی و برنامه تغذیه ای، توسط معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت به آنان ارائه شود.

وضعیت قرمز، تمامی فعالیت ها در شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی

۱- در این وضعیت کلیه برنامه ها و فعالیت های فوق برنامه ورزشی و سلامت با استفاده از ظرفیت شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد)، رسانه ملی و فضای مجازی ارائه و پیگیری خواهد شد.

۲- دستورالعمل تکمیلی اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت تدوین و ابلاغ خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها