jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۵۶۰   ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۱

رئیس پلیس راه مازندران خبر ممنوعیت ورود به مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا را تکذیب کرد و گفت: تنها محدودیتهای معمول هفتگی آن هم در صورت وجود حجم سنگین ترافیک اعمال می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ علیرضا قدمی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ممنوعیت ورود به مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا اعلام کرد: وقتی از یک طرف جاده محدود می‌شود یا اینکه جاده یکطرفه می‌شود مسلم است که تردد از سمت مقابل جاده محدودیت است و این بدان معنی نیست که پلیس ممنوعیت ایجاد می‌کند بلکه پلیس همانند هر هفته محدودیت‌های هفتگی آن هم در صورت نیاز را اعمال می‌کند.
 
وی افزود: اگر در جاده کندوان یا چالوس از روز چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه حجم ترافیک بالا رود بعد از ظهر این ۳ روز جاده از جنوب به شمال یکطرفه می‌شود. طبق برنامه هفتگی از ساعت ۱۵ باید این محدودیت‌ها اعمال شود ولی هر هفته نیاز به اعمال محدودیت رأس ساعت ۱۵ نیست، ما رصد می‌کنیم و اگر حجم ترافیک بالا رود از همان لحظه که اصولاً غروب هم هست این محدودیت‌ها را اعمال می‌کنیم.
 
به گفته رئیس پلیس راه مازندران اگر فرض بر این بگیرید که از ساعت ۱۵ از سمت جنوب به شمال محدودیت ایجاد شود طبیعی است که از سمت شمال به جنوب این محور تردد ممنوع می‌شود.
 
سرهنگ قدمی گفت: شنبه، یکشنبه و دوشنبه از جهت مقابل محدودیت‌ها اجرا می‌شود، یعنی زمانی که مردم از شمال به سمت تهران خارج می‌شوند؛ مانند همیشه که برای تعطیلات محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود پیش بینی شده است که برای این ۳ روز هم از شمال به جنوب یکطرفه شود یعنی از تهران و کرج به سمت شمال بسته می‌شود و مسیر مقابل از مرزن آباد به سمت کرج و تهران از بعدازظهر شنبه، یکشنبه و دوشنبه اگر ترافیک ایجاد شود، یکطرفه می‌شود.
 
وی ادامه داد: حجم ورودی به استان مازندران از امروز نسبت به روزهای قبل افزایش پیدا کرده است و متأسفانه طبق اعلامی که شده است پلیس راه نمی‌تواند به دلیل اینکه استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارد مسیرهای ورودی به این استان را ببندد و یا محدودیت و ممنوعیت به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد کند و باید حتماً دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برای این کار صادر شود.
 
رئیس پلیس راه مازندران در پایان گفت: تمام محدودیت‌هایی که گفته شد در صورت ایجاد ترافیک و خلل در امر ترافیک اعمال می‌شوند و اگر در محورها ترافیکی نداشته باشیم این محدودیت‌ها اصلاً اعمال نمی‌شوند.
به گزارش مهر، از ظهر امروز یک شایعه در فضای مجازی مبنی بر احتمال ممنوعیت ورود به استان مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی منتشر شده بود.
 
لازم به ذکر است وضع ممنوعیت تردد بین استان‌ها در ابتدای سال جاری که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا وضع شده بود، باعث پایین آمدن مشهود آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا شده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها