در پی امتناع اعضای شورای امنیت از همراهی با آمریکا برای فعال‌سازی مکانسیم بازگشت خودکار تحریمها علیه ایران، وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد که قانون‌گریزی و زورگویی وزیر خارجه آمریکا موجب انزوای دوباره این کشور در مجامع بین‌المللی شده است.
کد خبر: ۱۲۷۴۵۵۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌شنبه در پیامی توئیتری با اشاره به انزوای مجددد آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، سیاست‌های قلدرمآبانه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا را عامل اصلی انزوای این کشور در مجامع بین‌المللی خواند.
 
 
پس از آن‌که اعضای شورای امنیت بار دیگر تأکید کردند که درخواست آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را غیرقانونی می‌دانند، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد: «مایک پامپئو با سیاست‌های قلدرمآبانه و غیرقانونی خود بار دیگر آمریکا را منزوی کرد. در حالی که آمریکا از برگزاری نشست روز جمعه شورای امنیت برای بررسی اخطاریه غیرقانونی‌اش جلوگیری کرده بود، اعضای شورا در نشست امروز که درباره خاورمیانه بود، تلاش آمریکا [برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران] را باطل و بی‌اثر خوانده و از پذیرش آن امتناع کردند.»
 
ظریف در ادامه توئیت خود نوشت: «زمان آن رسیده که دونالد ترامپ از گوش دادن به حرف این زورگویان تازه‌کار دست بردارد.»
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها