jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۴۵۳   ۰۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۳

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور دما به صورت نسبی 4 تا 6 درجه کاهش می یابد، گفت: از فردا در شرق خلیج فارس ارتفاع موج بین یک تا ‌یک و نیم متر افزایش می‌یابد.

به گزارش جام جم آنلاین، فریبا گودرزی در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بارش‌ها در روز آینده در سواحل خزر، شمال خراسان رضوی و خراسان رضوی ادامه دارد.

وی گفت: بعدازظهر امروز و اوایل امشب در استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال استان مرکزی سرعت باد افزایش می‌یابد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در سه روز آینده در برخی مناطق کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و جنوب شرق فارس خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در مناطقی از کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شرق و جنوب‌شرق فارس رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز تا پایان هفته در شمال‌شرق، شرق و جنوب‌شرق کشور دما 6 تا 8 درجه به صورت نسبی کاهش می‌یابد و در سه روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور دما 4 تا 6 درجه کاهش نسبی دارد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از امروز در شمال‌غرب و غرب کشور و از فردا تا پایان هفته در سواحل خزر با افزایش نسبی 4 تا 8 درجه دما مواجه هستیم.

گودرزی بیان کرد: امروز و فردا شرق تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج است و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی افزود: از اوایل وقت فردا، شرق خلیج فارس ارتفاع موج بین یک تا ‌یک و نیم متر افزایش می‌یابد، همچنین از بعدازظهر امروز در تنگه هرمز و شرق آن با افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر مواجه هستیم که احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب رسیدن به قایق‌ها و شناورهای کوچک وجود دارد که توصیه می‌شود از ترد هرگونه قایق سبک و تفریحی ممانعت شود و شنا در این مناطق انجام نگیرد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز سوم شهریور قسمتی ابری است، جهت باد در تهران، غربی، سرعت باد 29 کیلومتر بر ساعت، دید افقی بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی در پایتخت 12 درصد است.

گودرزی افزود: آسمان تهران فردا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 29 و 19 درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها