معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد؛

توزیع کتاب‌‌های درسی تا ۱۵ شهریور از طریق مدرسه بین دانش‌آموزان

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: دانش‌آموزان برای سفارش کتاب‌ های درسی تا ۱۰ شهریور فرصت دارند و تمام کتاب‌ ها از طریق مدرسه به دست آنها می‌رسد.
کد خبر: ۱۲۷۴۴۲۵

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، اسدالله مرتضایی درباره توزیع کتاب‌های درسی اظهار کرد: کتاب‌های درسی از جهت توزیع کشوری ماه‌‌ها ادامه دارد و حاصل تلاش صدها نفر از همکاران ماست و آخرین مراحل آن یعنی مرحله استانی، منطقه‌ای و مدرسه به دانش‌آموز نیز شروع شده است و برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول توزیع کتاب‌های درسی از 25 مرداد آغاز شده و تا 15 شهریور ادامه دارد و برای تمام پایه‌های تحصیلی دیگر توزیع کتاب‌های درسی از مدرسه به دانش‌آموز از 10 تا 15 شهریور انجام می‌شود.

وی افزود: دانش‌آموزان برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی ابتدا باید در مدرسه ثبت‌نام کنند و نام آنها در سامانه «سناد» ثبت شود و بعد ثبت سفارش کتاب‌های درسی را انجام دهند. همچنین تمام کتاب‌های درسی از طریق مدارس به دست دانش‌آموزان می‌رسد و هیچ منبع دیگری برای توزیع کتاب‌های درسی وجود ندارد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره دلایل عدم ثبت‌نام برخی دانش‌ آموزان بیان کرد: معمولاً دلایل واحدی وجود ندارد و به دلیل شرایط کرونایی در استان‌هایی مانند خراسان، فارس، خوزستان و کرمان هنوز عده‌ای نتوانستند ثبت‌نام کنند و بیشتر هم دانش‌آموزان پایه‌های ورودی هستند؛ مثلاً در پایه اول دبستان به دلیل سنجش سلامت، در پایه هفتم اعلام نتایج آزمون مدارس سماد و پایه دهم به دلیل انتخاب رشته، هنوز عده‌ای از دانش‌آموزان ثبت‌نام نکرده‌اند.

مرتضایی گفت: ثبت‌نام کتاب‌های درسی تا پایان مرداد به پایان می‌رسید و به دلیل این شرابط به ناچار تا 10 شهریور تمدید شد و از دانش‌ آموزان می‌خواهیم حتماً تا این تاریخ ثبت‌نام کنند تا کتاب‌ها را به موقع از طریق مدارس در اختیار آنها قرار دهیم.

وی درباره اصلاح سفارش کتاب‌های درسی متذکر شد: گروهی که به اصلاح ثبت سفارش نیاز دارند، دانش‌آموزانی هستند که رشته تحصیلی، محل زندگی یا مدرسه خود را تغییر داده‌اند یا مشمول تکرار پایه هستند، این گروه از دانش‌آموزان به ویرایش سفارش خود توجه داشته باشند تا کتاب در نشانی جدید به دست آنها برسد و اگر اصلاح را انجام ندهند کتاب به نشانی قبلی ارسال می‌شود.

مرتضایی در پایان گفت: بیش از 140 میلیون نسخه کتاب در 992 عنوان درسی چاپ شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.


بیشتر بخوانید: «تهران» آماده آغاز سال تحصیلی جدید است


 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها