jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۰۴۳   ۲۹ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۶

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی:

پرونده ویلموتس تا حصول نتیجه در مجلس دنبال می‌شود

۱

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس تا روشن شدن مقصران در تنظیم قرارداد ویلموتس این پرونده را دنبال کرده و به وظیفه قانونی خود در برابر مردم عمل می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، احمد راستینه در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به قرارداد ویلموتس بیان کرد: مساله‌ قرارداد ویلموتس بسیار جدی و حساس است. متاسفانه به موجب این قرارداد ۱۶۵ میلیارد تومان خسارت به کشور تحمیل شده است. انتظار این است که وزارت ورزش و جوانان به صورت ویژه به موضوع ورود پیدا کند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: اگر کوتاهی مسئولان در این امر مستند شود قطعا خسارات این قرارداد از جیب کسانی که در تنظیم این قرارداد کوتاهی کرده‌اند گرفته خواهد شد. ما به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص کوتاهی عوامل ذیربط در تنظیم این قرارداد شکایت کرده‌ایم و کمیسیون در حال بررسی این موضوع است. بنده با آقای وزیر نیز صحبت داشتم ایشان معتقد است که رای دادگاه سیاسی بوده و در دادگاه تجدیدنظر برخواهد گشت.
 
رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اما سوال ما این است که در شرایطی که همه این کشورها به رهبری آمریکا در تلاش هستند تا به کشور ما آسیب بزنند با چه منطقی این قرارداد اینگونه تنظیم شده است که اکنون جریمه سنگینی بر کشور تحمیل شود؟. ما در خصوص این قرارداد معترض هستیم و طرح سوال از وزیر نیز به هیات رییسه داده شده است. آقای وزیر باید به مجلس شورای اسلامی آمده و در این خصوص گزارش دهند.
 
نماینده مردم شهرکرد در مجلس در ادامه تاکید کرد: اگر مشخص شود که وزیر در این مساله کوتاهی کرده، مجلس شورای اسلامی به وظیفه قانونی خود در این خصوص عمل می‌کند ولی اگر آقای وزیر کوتاهی نکرده باشد، دستگاه قضایی با تمام افرادی که در تنظیم این قرارداد ننگین نقش داشته‌اند باید برخورد کنند.
 
راستینه ادامه داد: این پرونده در کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی باز شده و تا حصول نتیجه دنبال خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
متاسفانه مجلس هم هیچ ماری نمیتونه بکنه!
کل سرمایه را به تاراج دادند رفت!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها