jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۹۵۹   ۲۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۳

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا در نوار شمالی کشور دمای هوا 2 تا 4 درجه افزایش می‌یابد، گفت: در 5 روز آینده در شرق کشور پدیده غالب، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک است که این شرایط در زابل شدیدتر است.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با فارس در تشریح وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر به ویژه سواحل غربی دریا و برخی نقاط اردبیل؛ بارش پراکنده باران گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و امروز دریای خزر مواج است.

وی افزود: در سه روز آینده رگبار و رعد و برق و وزش باد در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان، همچنین جنوب سیستان و بلوچستان و فارس، پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: بعدازظهر شنبه یکم شهریور در شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: در 5 روز آینده در شرق کشور پدیده غالب، وزش باد شدید گاهی گرد و خاک است که این شرایط در زابل شدیدتر است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه در 5 روز آینده شرق دریای عمان مواج است، گفت:‌ از فردا تا جمعه 31 مرداد در نوار شمالی کشور دمای هوا 2 تا 4 درجه افزایش می‌یابد.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران امروز قسمتی ابری است،‌ جهت باد جنوب غربی و سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 30 درصد است.

ضیائیان ادامه داد: آسمان تهران فردا صاف، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 33 و 24 درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌روز آینده اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی همچنین در تشریح هواشناسی کشاورزی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر ماه 98) تا 27 مرداد 294.3 میلی‌متر است، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 315.4 میلی‌متر بود بنابر این بارش سال جاری 6.7 درصد کمتر از سال گذشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها