jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۸۹۸   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۹:۴۱

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از بررسی پیشنهاد برخورد با شهروندانی که در سطح شهر از ماسک استفاده نمی کنند، خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سید رضا غلامی عصر دوشنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر، به روند نظارت بر رعایت پروتکل‌ های بهداشتی اشاره کرد و گفت: در بخش دولتی تذکر به کارمند، درج در پرونده و جریمه و انفصال موقت از خدمت، در دستور کار قرار دارد.

وی در ارتباط امکان برخورد با شهروندانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، افزود: بحث مجازات در سطح شهر مطرح شد اما هنوز مصوبه‌ای نداشته است

غلامی گفت: چگونگی عملیاتی شدن این موضوع خیلی مهم است اما اینکه افراد مجبور شوند از ماسک استفاده کنند، خیلی خوب است و پیشنهاد شده اما هنوز مصوبه‌ای نداشته ایم.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور افزود: عدم ارائه خدمت به افرادی که رعایت نمی‌کنند یک حرکت بازدارنده است.

غلامی گفت: ماسک بزنیم به ویژه در فضاهای سربسته، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم و شستن مرتب دست‌ها، می‌تواند ما به سمت کاهش بار بیماری ببرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها