jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۱۶۱   ۱۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۵

واشنگتن راهکار جدیدی را برای القای احتمال دخالت ایران و روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در پیش گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین ، تسنیم نوشت:  یک رسانه انگلیسی و برخی از کاربران در فضای مجازی می‌گویند برای برخی از شهروندان ایرانی و روسیه‌ای پیامک‌هایی با موضوع دریافت جایزه 10 میلیون دلاری از آمریکا در صورت ارائه اطلاعاتی درباره دخالت در انتخابات ماه نوامبر آمریکا دریافت کرده‌اند. 

خبرگزاری رویترز به نقل از شهروندی به نام «محمد» نوشته هنگامی که او پیامکی با این مضمون دریافت کرده ابتدا فکر کرده که این هم نوعی حمله سایبری است.

با این حال، هنگامی که محمد وارد توئیتر شد فهمید که همین پیام برای برخی از دیگر شهروندان ایرانی هم ارسال شده است. اندکی بعد رسانه‌های روسیه هم گزارش دادند برای شهروندان این کشور هم پیام‌های مشابهی ارسال شده است.

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در صفحه فیسبوکش این اقدام آمریکا را مورد تمسخر قرار داد و در فیسبوک نوشت: ««قرار است به هر نفر 10 میلیون دلار پاداش بدهند؟!! اکنون وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا از اتهامات گسترده همسایگان نسبت به یکدیگر سقوط خواهد کرد.»

در متنی که به زبان فارسی برای شهروندان ایرانی ارسال شده نوشته شده است: «ایالات متحده آمریکا تا 10 میلیون دلار پاداش می‌دهد. پاداش برای اطلاعات در مورد دخالت خارجی علیه انتخابات آمریکا.»

رویترز نوشته هنوز مشخص نیست این پیام‌ها توسط چه کسی ارسال شده اما بسیاری از شهروندان عکس‌های آن را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

مقام‌های آمریکا در ماه‌های گذشته سه کشور ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا که ماه نوامبر برگزار می‌شود متهم کرده‌اند.

کارشناسان می‌گویند  با توجه به اینکه در ساختار سیاسی آمریکا به ندرت بر سر مسئله‌ای غیر از ضدیت با جمهوری اسلامی ایران اتفاق نظر کامل وجود دارد برای تهران اساساً اینکه ساکن کاخ سفید یک سیاستمدار دموکرات یا جمهوری‌خواه باشد تفاوتی ایجاد نمی‌کند که دخالت در انتخابات مفهومی داشته باشد.

حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از سال‌های پس از انقلاب بر سر هر موضوعی که اختلاف داشته‌اند کاملاً به این درک رسیده‌اند که آشتی با جمهوری اسلامی جز از طریق حل این تضاد و تعارض بنیادین امکان‌پذیر نخواهد بود.  

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها