jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۹۰۸   ۱۴ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۶

سازمان ملل در گزارشی تازه اعلام کرد، برخی کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که کره شمالی گام مهمی در برنامه هسته‌ای برداشته و احتمالا قادر به توسعه دستگاه‌های هسته‌ای کوچک و قابل نصب روی کلاهک موشک‌های بالیستیک شده است.

 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، در گزارش محرمانه‌ کمیته مستقل کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم‌های سازمان ملل علیه پیونگ‌یانگ آمده که برخی از کشورها به این نتیجه رسیده‎اند، کره شمالی گام مهمی در برنامه هسته‌ایش برداشته و قادر به توسعه دستگاه‌های هسته‌ای کوچک و قابل نصب روی کلاهک موشک‌های بالیستیک شده است.
 
در این گزارش آمده، برخی کشورها –که به نام آنها اشاره نشده است- به این نتیجه رسیده‌اند که شش مورد اخیر آزمایش کره شمالی احتمالا این کشور را در دستیابی به امکان «کوچک‌سازی تجهیزات هسته‌ای» کمک کرده است.
 
به نوشته رویترز، این گزارش محرمانه روز دوشنبه در اختیار کمیته ویژه تحریم‎های بین المللی و اعضای شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.
 
کره شمالی هنوز واکنشی به این گزارش سازمان ملل نشان نداده‌است. پیونگ یانگ آخرین آزمایش هسته ای را در سال 2017 انجام داده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها