jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۸۵۶   ۱۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۹

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: هر واحد صنفی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکند، بدون هیچ گونه اغماضی تعطیل و پلمب می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، محسن فرهادی، در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به وضعیت قرمز تهران، افزود: سیاست ما ایجاد محدودیت شدید نیست و راه چاره را در اجرای دقیق و کامل پروتکل‌ها می‌بینیم و برای همین است که در سطح شهر می‌بینید که بسیاری از مشاغل و اصناف فعال هستند.
 
وی گفت: به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و اصرار بر تخلفشان، متأسفانه به طور میانگین هر هفته در سطح کشور حدود ۱۰۰۰ و احد صنفی را تعطیل و پلمب می‌کنیم.
 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، ادامه داد: به رغم همه تذکرات، با حاد شدن شرایط متأسفانه مجبور شده‌ایم اصنافی را که فعالیت آنها منجر به تجمع می‌شد، تعطیل کنیم و در گزارشی که وزارت بهداشت به ستاد ملی کرونا ارائه کرد نتیجه بازرسی‌های مشترک نشان داد که پاساژها و نانوایی‌ها در انتهای جدول رعایت پروتکل‌ها هستند.
 
فرهادی گفت: انتظار ما از مدیریت‌های مراکز خرید و فروشگاه‌ها و پاساژها این است که رفت و آمد مردم را به نحوی مدیریت کنند که تجمع ایجاد نشود.
 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با بیان اینکه ما بین هیچ شغل و صنفی تفاوت قائل نیستیم، افزود: ما برای همه اصناف و مشاغل پروتکل فرستاده‌ایم و پروتکل نانوایی‌ها هم بسیار ساده است که شامل گندزدایی محیط کار و وسایل و شستن مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اخذ وجه از طریق کارتخوان است.
 
وی همچنین نگرانی‌ها در مترو را بیشتر به دلیل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی ذکر کرد و گفت: اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود زدن ماسک هیچ فایده‌ای ندارد.
 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در خصوص تاکسی‌ها، اظهار داشت: رانندگان تاکسی به شدت در معرض خطرند و حتماً باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.
 
فرهادی افزود: هر جایی که تجمعی باشد مطمئن باشید آلوده است به ویژه اگر تهویه مناسب هم نداشته باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

بزرگی می‌گفت اصلا خرید و فروش خانه و زمین در کربلا ایراد دارد. مگر نه این که سیدالشهدا (علیه السلام) وقتی رسید کربلا زمین را از صاحبانش خرید که خونش بر زمین خودش جاری شود؟ پس از ماجرای کربلا تکلیف زمین‌ها چه شد؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها