jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۴۰۸   ۰۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۶

سخنگوی قوه قضائیه گفت: محکومیت ۱۱ نفر از اخلالگران نظام ارزی و قاچاقچی ارز و طلا قطعی شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر که علاه بر شأن و جایگاه امامت و اخلاق و معنویت در جهان علم و دانش نه تنها خود آن حضرت بلکه شاگردان مکتب ایشان سرآمد علما و دانشمندان جهان بشریت‌اند گفت: افتخار می کنیم که در زمره پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امام باقر هستیم و باید تلاش کنیم که هم در حوزه عمل و هم در حوزه علم و دانش تعالیم و رفتار آن امام را در جهان تبلور بخشیم.
 
وی ادامه داد: دهه اول ذی‌الحجه و روزهای عرفه و عید قربان در زمره برترین ایام سال هستند و فرصتی است برای خودشناسی و خداشناسی و توجه به بندگان خداوند متعال. روز عرفه روز راز و نیاز و دعا و مناجات است.
 
شرایط کرونایی کشور به هیچ عنوان نباید باعث غفلت ما از برکت این ایام و از دست دادن فضیلت روز عرفه و عید سعید قربان بشود. حتی اگر امکان تجمع فراهم نباشد. البته مومنین و جامعه اسلامی و ایمانی ما نشان دادند که بیش از دیگران مقید به رعایت ضوابط مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی ایام ابتلای به بیماری کرونا هستند و بر این باوریم که مجالس مذهبی ما ازجمله دعای عرفه با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی از ناحیه جامعه ایمانی ما قابل برگزار ی است.
 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: متأسفانه کرونا همچنان در کشور و جهان جولان می‌دهد. قوه قضائیه به سهم خودش و در ایفای وظایف قانونی خویش در این ایام اولا به همه مردم و شهروندان عزیز اکیدا توصیه می‌کند که کرونا را جدی بگیرند و با رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از ماسک در مجامع، زنجیره حرکتی این ویروس را قطع کنند؛ ثانیا به همکاران عزیز خودمان در دادگستری و سازمان‌های تابعه ابلاغ کرده‌ایم و تاکید می‌کنیم حداکثر تلاش و تدابیر خویش را برای صیانت از سلامت مراجعین و کارکنان دستگاه به کار گیرند. به ویژه با استفاده از سامانه ها و ظرفیت های فناوری اطلاعات حضور و تجمع مردم را در واحدهای قضائی و ستادی به حداقل برسانند. ثالثا برای هنجارشکنی‌های کرونایی از حداکثر ظرفیت‌های قانونی و توان ضابطین قضائی استفاده کنند. رابعا بار دیگر جهاد و ایثار کادر درمانی و پرستاری کشور را ارج می‌نهیم و در برابر تلاش مقدس آنها سر تعظیم فرود می‌آورم و به همه آنها خداقوت می‌گویم و سلامت این عزیزان را از خداوند طلب می‌کنم.
 
اسماعیلی درباره تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران گفت: اقدام تعرض جنگنده‌های آمریکایی نسبت به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان نمونه دیگری بود از خوی ددمنشانه تروریست‌های آمریکایی. قوقه قضائیه به لحاظ اینکه این اقدام نقش آشکار مقررات هوانوردی و مصداق تعرض به حقوق به انسان بوده و باعث آسیب جسمی و روحی جمعی از مسافران و کادر پروازی شده، ضمن محکومیت این کارشکنی از وزارت خارجه ایران و مجامع بین المللی می‌خواهد با پیگیری‌های حقوقی برخورد بازدارنده در این راستا داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه قوه قضائیه در دوره تحول در راستای صیانت از حقوق عامه مردم و دفاع از سرمایه ملی کشور برنامه‌های متعددی را در دستور کار دارد گفت: سفر ریاست قوه به حوزه قضائی لواسان، بازدید از حوره قضائی، دیدار با مقامات محلی و تشکیل جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال با حضور یک معاون ریاست جمهوری و 4 وزیر دولت و مقامات قضائی بیانگر اقدامات قوه است برای حراست از سرمایه های ملی کشور. قوه  قضائیه در جهت مبارزه با زمین‌خواری و حفظ حقوق بیت‌المال جدی است و اجازه دست‌اندازی به ثروت عمومی کشور به متجاوزان را نخواهد داد و مجرمان تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: در حوزه اقتصادی و مسائل ارزی کشور با عنایت به افزایش نرخ ارز، قوه قضائیه برخورد با متخلفان را در دستور کار قرار داده و در این راستا، در هفته گذشته 11 نفر از اخلالگران نظام ارزی و کسانی که با قاچاق عمده ارز و طلا و خرید و فروش غیرمجاز مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند، در شعبه سوم ویژه دادگاه مفاسد اقتصادی محکومیت قطعی پیدا کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر