jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۱۴ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۰

فرماندار کردکوی گفت: حدود ۱۲ روز نیروهای عملیاتی در منطقه کار جست‌وجو برای یافتن فرد گمشده را در ارتفاعات جهان‌نما انجام دادند اما اثری یافت نشد و اکنون نیروهای امنیتی در حال پیگیری این موضوع هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، ابراهیم قدمنان درباره روند عملیات جست‌وجو برای یافتن " سها رضانژاد" اظهارداشت: نیروهای عملیاتی از همان زمانی که خبر گم شدن این فرد اعلام شد در منطقه حضور پیدا کردند و تمام توان خود را به کار گرفتند اما اثری به دست نیامد.
 
وی گفت: حدود 12 روز نیروهای در منطقه حضور داشتند و مشغول جست‌وجو بودند و هیچ اثری یافت نشد برای همین کار بر روی گزینه‌های مختلف ادامه دارد.
 
رئیس شورای تأمین شهرستان کردکوی افزود: برای عملیات جست‌وجو از کوهنوردان، صخره‌نوردان، آفرودسواران و نیروهای محلی کمک گرفته شد و حتی منطقه با تجهیزاتی مانند هلی شات و سگ‌های جسدیاب بررسی شد.
 
وی ادامه داد: دو سه نقطه دیگر هم در منطقه بود که با کمک یک گروه تخصصی و خبره بازبینی شد اما اثری یافت نشد و به همین خاطر عملیات جست‌وجو متوقف شده اما نیروهای امنیتی در حال پیگیری موضوع هستند.
 
قدمنان با بیان اینکه لیدر این گروه طبیعت‌گردی به رغم مخالفت فرمانداری تعدادی از افراد را به منطقه جهان‌نما برده است، گفت: از اعضای گروه و لیدرهای آنان بازجویی شده، با مردم روستاهای اطراف هم صحبت شده و حتی کسانی که آن روز در منطقه بودند شناسایی شده و با آنها نیز گفت‌وگو شده است اما تا کنون خبر تازه‌ای به دست نیامده است.
 
حدود 16 روز از مفقود شدن سها رضانژاد، دختر 27 ساله کرجی که همراه یک تور گردشگری به منطقه جهان‌نمای شهرستان کردکوی رفته بود، می‌گذرد. با اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته و فرمانداری کردکوی نیز مخالفت خود را برای حضور این گروه در منطقه اعلام کرده بود، لیدرهای این گروه طبیعت‌گردی بدون مجوز و از طریق خودروهای بومیان خود را به مناطق جنگلی رساندند و پس از آن پیاده به منطقه‌ای خطرناک که دارای دره‌ها و پرتگاه‌های زیاد است، رفتند و در آنجا اتراق کردند. صبح روز جمعه حوالی ساعت 8 و 30 دقیقه یکی از اعضای گروه از چادرش خارج شد و هرگز بازنگشت و جست‌وجوها نیز برای یافتن اثری از وی بی‌نتیجه مانده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر