Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۱۲۴ ۰۴ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۱

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: افتخار ما این است که امروز تمام تعمیرات نرم و سخت‌افزاری توسط نیروهای خودمان انجام می‌شود و این از برکات انقلاب اسلامی است؛ امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی‌کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش صبح امروز در جریان بازدید از صنایع شهید زرهرن نزاجا در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا هدف ما از بازدید این بود که توانمندی و تخصص نیروهای این مرکز در حوزه مقابله با کرونا را مورد ارزیابی قرار داده و میزان تولیدات مواد ضد عفونی‌کننده و ماسک در این مرکز را مورد بازدید قرار دهیم تا برای آینده آمادگی داشته باشیم.
وی افزود: در این مرکز انواع محلول ضد عفونی و ماسک تولید می شود و این مرکز می‌تواند علاوه بر تأمین نیازمندی نیروی زمینی نیاز سایر نیروهای ارتش و سایر نیروهای مسلح را تأمین کند و هرجایی که در کشور لازم باشد بنا به تدبیر قرارگاه امام رضا(ع) ستادکل و یا ستاد ارتش کمک کند.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: تولید ماسک جزو ماموریت‌های مرکز شهید زرهرن نیست اما با استفاده از ظرفیت خالی که داشتند و بهره‌گیری از توانمندی‌های این مرکز و دستگاه‌های پیشرفته ظرفیت خوبی برای تولید ماسک با کیفیت استاندارد در این مرکز ایجاد شده است.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: امروز همچنین بازدیدی از مرکز قطعه‌سازی صنایع شهید زرهرن داشتیم. به لطف خدا در این بخش هم قطعات مورد نیاز در نیروی زمینی ارتش با تیراژ بالا در حال تولید است. البته توجه به قطعه‌سازی یکی از تدابیر فرمانده کل قوا است.
امیر سیاری با بیان اینکه ما امروز در ارتش تانک، نفربر، سامانه‌های پدافند هوایی و انواع شناورهای دریایی و هواپیما  تولید می‌کنیم، گفت: این اقدامات در راستای همان دستوراتی است که برای قطع وابستگی بتوانیم تولیداتمان را بجایی برسانیم که نیازمندی هایمان را پاسخگو باشیم.
وی عنوان کرد: با توجه به شعار سال که جهش تولید است امروز مشاهده کردیم که در این مرکز جهش تولید به خوبی در حال اجراست و قطعات در تیراژ بالا و با کیفیت خوب در حال تولید هستند. این مرکز همچنین برای بسیاری از شرکت‌های غیر نظامی هم قطعات تولید می‌کنند تا وابستگی آنها کاهش یابد.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: پیش از انقلاب مغز متفکر تعمیرات اساسی نیروهای خارجی بودند اما افتخار ما این است که تمام تعمیرات نرم و سخت‌افزاری امروز توسط نیروهای خودمان انجام می‌شود و این از برکات انقلاب است؛ امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی‌کنیم.
امیر سیاری با بیان اینکه استفاده از تجهیزات ساخت داخل یکی از مولفه‌های توان بازدارندگی است، گفت: ما امروز در ارتش چیزی نداریم که در خارج از کشور تولید شود و درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل هستند.
وی همچنین در باره همکاری با وزارت بهداشت در حوزه مقابله با کرونا اظهار داشت: در دور جدید شیوع بیماری کرونا نامه‌ای برای وزیر بهداشت نوشتیم و گفتیم که مانند قبل تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند. امروز هم بیش از 12 هزار از نیروهای ارتش درگیر مقابله با بیماری کرونا می‌باشند. در دور قبل توانستیم بیماری را در پادگان‌ها به خوبی کنترل کنیم و از این ناحیه در رفع آلودگی شهرها کمک خوبی انجام دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر