jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۰۵۹   ۰۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۷

یک نماینده دموکرات کنگره آمریکا در تلاش است با ارائه درخواست به یک نهاد در دولت فدرال اطلاعات مربوط به حمله پهپادی به سردار سلیمانی را از حالت محرمانه خارج کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،  کریس مورفی نماینده ارشد دموکرات در هیات خاورمیانه مجلس نمایندگان آمریکا همچنان بر مجبور کردن دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارائه اطلاعات مربوط به حمله پهپادی به سردار قاسم سلیمانی پافشاری می کند.
 
المانیتور در ادامه مطرح کرد: مورفی درخواستش را با یک هیئت درون سازمانی در دولت فدرال  که وظیفه آن بررسی درخواست ها برای  غیر محرمانه کردن برخی اطلاعات است مطرح کرده است. این اولین بار است که یک قانون گذار خواستار غیرمحرمانه کردن اطلاعاتی از این هیئت شده است.
 
این پایگاه خبری به نقل از مورفی نوشت: ما شاهد آن بوده ایم که دولت ترامپ چندین بار سعی کرده است تنها به دلیل این که از نظر سیاسی به ترامپ آسیب می زند، اطلاعاتی را طبقه بندی کرده و محرمانه نگه دارد و این به کنگره بستگی دارد که آن را متوقف کند. مردم آمریکا حق دارند بدانند که چرا دولت ترامپ تصمیم به ترور قاسم سلیمانی در ماه ژانویه گرفت، به این خاطر که این اقدام عواقب گسترده ای برای امنیت آمریکا داشته است، هیچ بحث علنی معقولی درباره بجا بودن این حمله وجود ندارد.
 
بر اساس این گزارش، اظهارت مورفی در پی این مطرح می شود که رئیس جمهور آمریکا در دی ماه سال گذشته دستور حمله پهپادی به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاهی در بغداد را صادر کرد. 
 
پس از آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با عملی کردن وعده انتقام سخت، پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق را موشک باران کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها