وزیر امور خارجه از گفت‌وگوی یک‌ساعته با رییس‌جمهور روسیه از طریق صحبت تلفنی امن خبر داد و تأکید کرد: پیام ویژه رییس‌جمهور درباره وضعیت برجام و بعضی مسائل دوجانبه را به پوتین رساندم.
کد خبر: ۱۲۷۱۹۹۶
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، «محمدجواد ظریف» امروز چهارشنبه درباره سفرش به مسکو در گفت‌وگویی گفت: گفت‌وگوی خوبی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه داشتیم و یک صحبت تلفنی امن با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه به‌خاطر پروتکل ویژه کرونایی ایشان داشتیم.
 
وی با بیان اینکه "نزدیک یک ساعت با پوتین صحبت کردم"، اظهار داشت: پیام ویژه رییس‌جمهور درباره وضعیت برجام و بعضی مسائل دوجانبه را به پوتین رساندم و با ایشان گفت‌وگو کردیم، گفت‌وگوی بسیار مفیدی بود و ان‌شاءالله نتایج خوبی داشته باشد.
 
رییس دستگاه دیپلماسی با اشاره به رایزنی‌های خود با لاوروف تصریح کرد: ‌با وزیر امور خارجه روسیه هم درباره همکاری‌های دوجانبه و مسائل منطقه‌ای صحبت کردیم. مجموعاً چهار ساعت و نیم مذاکرات فشرده با روس‌ها در بعدازظهر دیروز داشتیم.
 
 
 ظریف با یادآوری اینکه یک قرارداد همکاری میان ایران و روسیه وجود دارد که در زمان ریاست جمهوری خاتمی منعقد شده است، خاطرنشان کرد: این قرارداد 10ساله بوده و دو تا پنج سال تمدید شده است و هشت ماه دیگر، 20ساله می‌شود. این قرارداد به دوره‌ دیگری از روابط بین‌الملل و روابط ما با روسیه مربوط می‌شود. با پوتین توافق کردیم این قرارداد بازنگری شود.
 
ظریف ادامه: البته زمانی که رأس موعد مقرر برسد، اگر کسی مخالفت نکند، تمدید می‌شود، ولی بهتر دیدیم یک قرارداد جامع راهبردی درازمدت تدوین شود و قرارداد بِروز شود و نهایتاً امضا و برای تصویب به مجلس ارائه شود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها