jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۹۶۹ ۰۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۵

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی داروهای درمان کرونا را تایید کند این داروها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین ، فارس نوشت:سید سجاد رضوی، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: برای اینکه عدالت در سلامت وجود داشته باشد، این داروها باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، هرچند این داروها تولید داخل هستند اما قیمت آنها گران است و قشر ضعیف نمی‌توانند به راحتی آنها را تهیه کنند لذا تلاش می‌کنیم این داروها با فرمولی که بتوانیم مصرف آنها را کنترل کنیم تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: اگر این داروها توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جزو پروتکل‌های درمانی قرار گیرند و برای مصرف آنها گایدلاین و شناسنامه نوشته شود تلاش می‌کنیم در سازمان‌های بیمه‌ای با استفاده از این گایدلاین آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

رضوی تصریح کرد: اگر هزینه اثربخشی دارو در معاونت درمان تایید شود این دارو در کمتر از یک هفته تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دولتی همچنان رایگان است عنوان کرد: با بالا رفتن تعداد بیماران درصدی نیز جان خود را از دست می‌دهند، بالا رفتن تعداد فوتی‌ها به دلیل بالا رفتن تعداد مبتلایان است.

رضوی گفت: خدمات بیمارستان‌ها همانند روزهای گذشته ادامه دارد و در زمینه کیفیت دارو تغییری نداشته‌ایم و همه لوازم و تجهیزاتی که مورد تایید وزارت بهداشت است در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش