jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۹۴۹   ۰۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۷

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و گفتگو هایش با مقامات روسیه بوده است. وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و گفتگو هایش با مقامات روسیه بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف سه شنبه شب در پایان سفر خود به روسیه اظهار کرد: در این سفر در مورد موضوعات مهمی همچون برجام و سیاست‌های آمریکا در مورد این توافق بین المللی و موضع گیری بسیار مناسب روسیه در ارتباط با سیاست های آمریکا بحث و گفتگو کردیم .
 
وی همچنین با بیان این که با توجه به پایان یافتن قرارداد موجود بین ایران و روسیه، دو کشور معتقدند صرف اتوماتیک وار تمدید کردن این قرارداد با واقعیت های کنونی نظام بین المللی و نوع روابط دو کشور سازگاری ندارد لذا دو کشور توافق کردند که قبل از رسیدن پایان تاریخ قرارداد کنونی، توافق جدیدی بین دو کشور بر اساس وضعیت موجود و با یک نگرش جدید با توجه به اینکه روابط ایران و روسیه از ۲۰ سال قبل گسترده تر و قوی تر شده منعقد شود و در راستای تحقق این امر تلاش کنند.
 
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه همچنین در جریان این سفر در مورد تحولات سوریه، افغانستان و یمن با مقامات روسیه رایزنی و گفتگو شد، خاطرنشان کرد: گفتگوی طولانی و مفیدی با آقای پوتین داشتم و پیام آقای روحانی را به ایشان منتقل کردم.
 
وی همچنین در واکنش به این موضوع که شما و آقای لاوروف در ارتباط با ادعای جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی ترامپ مبنی بر اینکه آقای پوتین در اظهاراتی گفته «روسیه به ایران در سوریه نیازی ندارد» صحبت کردید ، لطفا در این مورد توضیح دهید، گفت : آقای لاوروف گفتند این اظهارات دروغ است و من هم گفتم از قدیم خیلی به حرف های بولتون باور نداشتم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها