Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۹۴۹ ۰۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۷

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و گفتگو هایش با مقامات روسیه بوده است. وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و گفتگو هایش با مقامات روسیه بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف سه شنبه شب در پایان سفر خود به روسیه اظهار کرد: در این سفر در مورد موضوعات مهمی همچون برجام و سیاست‌های آمریکا در مورد این توافق بین المللی و موضع گیری بسیار مناسب روسیه در ارتباط با سیاست های آمریکا بحث و گفتگو کردیم .
 
وی همچنین با بیان این که با توجه به پایان یافتن قرارداد موجود بین ایران و روسیه، دو کشور معتقدند صرف اتوماتیک وار تمدید کردن این قرارداد با واقعیت های کنونی نظام بین المللی و نوع روابط دو کشور سازگاری ندارد لذا دو کشور توافق کردند که قبل از رسیدن پایان تاریخ قرارداد کنونی، توافق جدیدی بین دو کشور بر اساس وضعیت موجود و با یک نگرش جدید با توجه به اینکه روابط ایران و روسیه از ۲۰ سال قبل گسترده تر و قوی تر شده منعقد شود و در راستای تحقق این امر تلاش کنند.
 
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه همچنین در جریان این سفر در مورد تحولات سوریه، افغانستان و یمن با مقامات روسیه رایزنی و گفتگو شد، خاطرنشان کرد: گفتگوی طولانی و مفیدی با آقای پوتین داشتم و پیام آقای روحانی را به ایشان منتقل کردم.
 
وی همچنین در واکنش به این موضوع که شما و آقای لاوروف در ارتباط با ادعای جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی ترامپ مبنی بر اینکه آقای پوتین در اظهاراتی گفته «روسیه به ایران در سوریه نیازی ندارد» صحبت کردید ، لطفا در این مورد توضیح دهید، گفت : آقای لاوروف گفتند این اظهارات دروغ است و من هم گفتم از قدیم خیلی به حرف های بولتون باور نداشتم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر