jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۹۴۱   ۳۱ تير ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۵

یک ویروس 5 گرمی زندگی این روزهای ما را حسابی به‌هم ریخته است. اگر قصد فروش خودرو خود در دوران کرونا را داشته باشید، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آن را به دلالان و مراکز خرید و فروش می‌سپارید و یا به بازدیدهای مکرر تن می‌دهید؟ پزشکان می‌گویند حتی یک ملاقات با فرد ناقل کرونا نیز ممکن است باعث بیمارشدن شما بشود، بین اعتماد به نمایشگاه و به خطر افتادن سلامتی خود و خانواده‌تان کدام را انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله به معرفی روش‌های مختلف فروش خودرو می‌پردازیم و در انتها این موضوع را بررسی می‌کنیم که آیا روش مطمئنی وجود دارد که با آن بتوان بدون خروج از خانه خودرو خود را فروخت؟!

یک ویروس 5 گرمی زندگی این روزهای ما را حسابی به‌هم ریخته است. اگر قصد فروش خودرو خود در دوران کرونا را داشته باشید، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آن را به دلالان و مراکز خرید و فروش می‌سپارید و یا به بازدیدهای مکرر تن می‌دهید؟ پزشکان می‌گویند حتی یک ملاقات با فرد ناقل کرونا نیز ممکن است باعث بیمارشدن شما بشود، بین اعتماد به نمایشگاه و به خطر افتادن سلامتی خود و خانواده‌تان کدام را انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله به معرفی روش‌های مختلف فروش خودرو می‌پردازیم و در انتها این موضوع را بررسی می‌کنیم که آیا روش مطمئنی وجود دارد که با آن بتوان بدون خروج از خانه خودرو خود را فروخت؟!
 
چطور فقط با 1 تماس و بدون خروج از خانه خودرو خود را بفروشیم؟!
 
روش اول) واگذار کردن فروش خودرو به نمایشگاه‌های ماشین
 
این روش که حتما با آن آشنا هستید، دو مشکل بزرگ دارد:
 
اولا باید خودروی خود را در نمایشگاه بگذارید تا خریداران بتوانند آن را از نزدیک ببینند. این یعنی برای مدت نامعلومی بدون خودرو شخصی رفت‌وآمد کنید که خطرات زیادی در وضعیت فعلی فراگیری کرونا دارد.
 
دوما به دلیل بازار بسیار متلاطم و پرنوسان خودرو، مجبورید به هر قیمتی که صاحب نمایشگاه روی خودرو می‌گذارد تن دهید و معطل نکنید تا مبادا قیمت‌ها پایین بیاید؛ بدون آنکه مطمئن باشید این قیمت چقدر با ارزش واقعی خودرو فاصله دارد. چه بسا که بعضی بنگاه‌داران، قیمت‌های متفاوتی را به فروشنده و خریدار اعلام می‌کنند تا سود بیشتری ببرند.
 
پس بهتر است تا زمانی که روش‌های بهتری برای فروش خودرو وجود دارند، اصلا سراغ این روش نروید.
 
روش دوم) آگهی کردن خودرو در سایت‌های مختلف و هماهنگی بازدیدهای حضوری
 
آگهی کردن خودرو در سایت‌ها یکی از روش‌های مرسوم فروش خودرو است؛ اما اگر فقط یک بار این روش را امتحان کرده باشید، عطایش را به لقایش می‌بخشید؛ آن هم به سه دلیل:
 
تنها راهی که برای قیمت‌گذاری خودرو خود دارید، این است که به قیمت آگهی‌های دیگر نگاه کنید. این قیمت‌گذاری ممکن است بسیار با ارزش خودروی شما متفاوت باشد؛ زیرا دو مدل خودروی یکسان، با توجه به میزان کارکرد و نقاط تعویضی و رنگ‌شدگی می‌توانند قیمت بسیار متفاوتی داشته باشند. مثلا یک رنو ساندرو مدل 98 اتوماتیک 275 میلیون تومان قیمت دارد، در حالیکه اگر کاپوت همین خودرو تعویض شده باشد، قیمت آن به 258 میلیون تومان می‌رسد! شما چطور می‌خواهید این موضوع را از روی آگهی‌ها تشخیص دهید؟باید در تمام طول روز گوش به زنگ باشید و به تلفن افراد مختلف که گاها حتی خریدار هم نیستند و فقط به دنبال پرسیدن قیمت خودرو هستند، پاسخ بدهید. پس مجبور هستید از کار و زندگی خود بزنید تا هیچ خریداری را از دست ندهید، بلکه خودروی شما را به قیمت بالاتری بخرند.و از همه مهم‌تر، مجبورید با تمام خریداران احتمالی برای بازدید حضوری از خودرو قرار بگذارید. علاوه بر صرف وقت فراوان برای هماهنگی این بازدیدها، چنین کاری در دوران فراگیری کرونا اصلا عاقلانه نیست و ممکن است باعث بیمار شدن شما یا خانواده‌تان شود.
 
 
چطور فقط با 1 تماس و بدون خروج از خانه خودرو خود را بفروشیم؟!
 
روش سوم) فروش سریع خودرو، بدون خارج شدن از خانه و فقط با 1 تماس
 
این روش به عنوان یکی از جدیدترین متدهای فروش خودرو، مدت‌هاست که در خارج از کشور رواج دارد و البته چند سالی است که در ایران نیز توسط شرکت همراه مکانیک اجرا می‌شود. برای استفاده از این خدمت باید مراحل زیر را طی کنید:
 
با ورود به صفحه فروش سفارشی خودرو در این لینک درخواست فروش سفارشی خود را ثبت کنید.
 
مشاور همراه مکانیک در زمان مقرر شده با شما تماس می‌گیرد و طبق نظر شما، زمانی را برای مراجعه کارشناس ویژه خودرو تعیین می‌کند. کارشناس خودرو نیز فقط یک بار از خودروی شما بازدید می‌کند و ضمن عکاسی و تهیه گزارش کارشناسی کامل آن، قیمت خودرو را مشخص می‌کند. ضمنا تمامی این اقدامات، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از شما انجام خواهند شد.
 
در این مرحله، یک مشاور فروش خودرو به شما اختصاص داده می‌شود.ایشان خودروی شما را در نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک و دیگر کانال‌های دسترسی به خریداران آگهی می‌کند و به تلفن افراد پاسخ می‌دهد تا بهترین خریدار را پیدا کند.در نهایت بعد از بازدید کارشناس خودرو و خریدار و انجام توافق نهایی، در حضور خریدار مجددا خودرو کارشناسی می‌شود. سپس تمام مراحل تنظیم و عقد قرارداد در محل را با همکاری مشاور حقوقی همراه مکانیک انجام خواهید داد تا خیالتان از بابت تمامی مسائل حقوقی فروش خودرو راحت باشد. در این فرآیند، به خریدار نیز ضمانت‌ کارشناسی خودرو و پرداخت خسارت داده می‌شود. در تمام این مراحل به‌هیچ‌وجه لازم نیست به جایی مراجعه کنید یا از منزلتان به جز برای امضا قرارداد خارج شوید.
 
در تصویر زیر نیز خریدار و فروشنده خودرو میتسوبیشی ASX را می‌بینید که از این طرح برای انجام معامله خود استفاده کرده‌اند و فروشنده توانسته بدون خارج شدن از منزل خودش، خودرو خود را در سه روز بفروشد. تصویر در هنگام عقد قولنامه و در منزل فروشنده گرفته شده است.
 
چطور فقط با 1 تماس و بدون خروج از خانه خودرو خود را بفروشیم؟!
 
اگر امروز مراقب سلامتی خود نباشید، قطعا فردا پشیمان خواهید شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: