jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۶۲۴   ۲۸ تير ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۹

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: در سیل روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه به ۳۹۲ واحد مسکونی در ۵۲ روستا و ۴ شهر خسارت وارد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سیدمحمد حسینی اظهار داشت: ارزیابی خسارت‌های سیل به واحدهای مسکونی، ابنیه فنی و تأسیسات روبنایی در روستاهای سیل‌زده استان انجام شد.
 
وی گفت: همکاران بنیاد مسکن استان از همان دقایق اولیه سیلاب در قالب تیم‌های ارزیاب خسارت‌ها و تیم ماشین‌آلات عمرانی کنار مردم حاضر و مشغول کمک‌رسانی شدند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان افزود: 10 تیم ارزیاب در شهرستان‌های گنبد، آزادشهر، مراوه‌تپه، کلاله و گالیکش در روزهای پنج‌شنبه و جمعه گذشته، خسارت‌های سیل را ارزیابی کردند. همچنین 4 دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر و یک دستگاه گریدر امور اجرایی و ماشین‌آلات عمرانی بنیاد مسکن استان نیز از روز گذشته در این مناطق مشغول خدمت هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: باید علت‌ خسارت‌های وارده به روستاها مشخص شود و بنیاد باید تعریف پروژه‌های پیشگیری را با جدیت بیش از پیش دنبال کند تا از وقوع خسارت‌های تکراری جلوگیری کند و مشکلات روستاها در حوزه سیل شناسایی برطرف شود.
 
حسینی اعلام کرد: سیل دو روز قبل به 392 واحد مسکونی در 52 روستا و 4 شهر استان خسارت زد که از این تعداد 349 واحد تعمیری و 43 واحد احداثی است، همچنین به 32 کیلومتر از راه‌ها و معابر و 57 دهنه پل و ابنیه فنی واقع در طرح‌های هادی روستاها خسارت وارد شد که میزان خسارت وارده به این بخش 71 میلیارد و 300 میلیون تومان ارزیابی شده است.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان همچنین اجرای طرح‌های هادی را که در آن مطالعات جامعی در مورد هدایت آب‌های سطحی و سیلاب‌ها انجام می‌شود در پیشگیری از وقوع سیلاب‌ها بسیار مهم و اساسی دانست و با اشاره به پیگیری‌های استانی و ملی مجموعه بنیاد مسکن استان، از مدیران استانی خواست تا دغدغه بنیاد مسکن استان در تأمین اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های هادی را مدنظر قرار دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر