همین دو روز پیش بود که رییس سازمان جهانی بهداشت گفت که تصور بازگشت به زندگی عادی فعلا امکان پذیر نیست. این سخنان رییس سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد که بحران کرونایی تا چه اندازه سفت و سخت سر جای خود ایستاده و نمی خواهد شرش را از سر بشر کم کند.
کد خبر: ۱۲۷۱۴۰۶

به گزارش جام جم آنلاین ، در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از عدد 13 میلیون و 478 هزار و 594 نفر گذشته و در حالی که 581 هزار و 710 نفر تا این لحظه جان خود را در پی وجود این ویروس در بدنشان از دست داده اند مهم ترین اخبار مربوط به کرونا را در سراسر جهان مرور می کنیم:

*بریتانیا با 11 فوتی، کمترین میزان مرگ و میر در 17 هفته اخیر را تجربه کرده این در حالی است که موارد ابتلا در این کشور 6 درصد بیشتر شده است. مقامات بهداشتی و برخی از کارشناسان اپیدمی لوژیست اعتقاد دارند بر خلاف آنچه عنوان می شود این کشور هنوز با موج دوم کرونا روبرو نشده و اصلا این کشور در شرایط فعلی قدرت رویارویی با موج دوم کرونا را ندارد.

*نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا به نسبت کل مبتلایان در جهان به عدد 4.3 درصد رسیده است. آمریکا با 139 هزار و 155 فوتی بیشترین آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از کرونا را دارد.

*رده سنی بالای 75 سال همچنان بیشترین قربانی را به ویروس کرونا می دهد. از کل افرادی که بالای 75 سال داشتند و به کرونا مبتلا شدند حدود 14.3 درصد فوت کرده اند.

*در بریتانیا شیوع ویروس کرونا باعث مرگ و میر بیشتر بیماران قلبی شده است. البته از این جهت که بسیاری از بیماران قلبی به دلیل پر بودن ظرفیت های بیمارستان نتوانسته اند برای پیگیری و یا درمان مشکلات قلبی خود به بیمارستان ها مراجعه کنند و به همین دلیل در بسیاری از موارد فرد جان خود را از دست داده است.

*دانشمندان پس از تحقیق بر روی بیمارانی که در پی ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند به این نتیجه رسیده اند که تقریبا تمامی این بیماران فوت شده دچار لخته خونی هم شده بودند.

*خارش پوست یکی از علائم جدید ویروس کرونا محسوب می شود و بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که این علامت باید به لیست بلند بالای علائم ویروس کرونا اضافه شود.

*یکی از دلایل مهار شیوع ویروس کرونا در کوبا بررسی «خانه به خانه» سلامت شهروندان کوبایی ذکر شده است. ویروس شناسان معتقدند که بررسی «خانه به خانه» ابزار بسیار کارآمدتری برای مقابله با کرونا نسبت به بررسی و پالایش محله به محله است. بریتانیا و آمریکا به عنوان دو مرکز بزرگ جهانی کرونا فرآیندی به نام بررسی خانه به خانه ندارند.

*یافته های محققان نشان می دهد که زنان بیشتر نسبت به مردان بابت قرنطینه شدن در خانه و ترس از کرونا با مشکلات روحی روبرو می شوند.

*همچنان بر روی این ادعای اعجاب برانگیز مبنی بر اینکه بدن لاما (نوعی شترسان اهلی بومی آمریکای جنوبی) حاوی آنتی بادی قابل توجهی است که ویروس کرونا را در بدن از بین می برد بحث های زیادی وجود دارد. نمونه های بیشتری از این آنتی بادی ها در حال آزمایش شدن هستند. بشر از شر کرونا با کمک یک نوع شتر راحت می شود؟

لاماها حیواناتی هستند که 20 سال عمر می کنند و تا 200 کیلو وزن دارند. قد آنها تا 180 سانتی متر هم می رسد. دوری بارداری این حیوان آرام و بی سر و صدا 10 ماه طول می کشد. 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها