jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۱۴۱   ۲۳ تير ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۶

مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه از دفع حمله دو هواپیمای بدون سرنشین تروریست‌ها توسط سامانه‌های پدافند هوایی روسیه، مستقر در پایگاه هوایی حمیمیم در خاک سوریه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، دریادار "الکساندر شربیتسکی" رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه اعلام کرد که روز گذشته (یکشنبه) سیستم‌های پدافند هوایی روسیه حمله گروه‌های مسلح تروریستی با استفاده از دو هواپیمای بدون سرنشین به پایگاه هوایی حمیمیم را دفع کردند.
به گفته این مقام نظامی روس، این حملات تلفاتی نداشته و آسیبی به تاسیسات نیروهای روسی ببار نیاور و این پایگاه به طور عادی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه توضیح داد که این حمله از جهت شمال شرقی انجام شده بود و سامانه‌های پدافند هوایی روسیه موفق شدند دو هواپیمای بدون سرنشین متعلق به تروریست‌ها را در فاصله 5 کیلومتری از پایگاه هوایی حمیمیم منهدم کنند.
شربیتسکی با یادآوری اینکه مطابق توافقات صورت گرفته بین طرف روسی و ترکیه‌ای، از اوایل ماه مارس 2020، آتش بس در منطقه کاهش تنش ادلب برقرار شده است، بار دیگر از فرماندهان گروه‌های مسلح غیرقانونی در این منطقه خواست تا از اقدامات تحریک آمیز دست برداشته و برای حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در مناطق تحت کنترل آنها، تلاش کنند.
گروه‌های تروریستی مستقر در منطقه ادلب مرتباً سعی می کنند به پایگاه‌های نظامی روسیه در خاک سوریه حمله کنند که این حملات تاکنون توسط پدافند هوایی این کشور دفع شده‌اند.
 مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه روز شنبه نیز از دفع حملات دو گروه تروریستی به مواضع نیروهای دولتی سوریه در منطقه ادلب خبر داده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر