نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: ترور وحشیانه شهید سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل است.
کد خبر: ۱۲۷۰۹۱۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، در جلسه هفته مجازی تروریسم، تنها مسیر مبارزه با تروریسم را تقویت چندجانبه‌گرایی از طریق افزایش همکاری بین‌المللی و پاسخ دسته‌جمعی به تروریسم دانست.
 
تخت روانچی در این جلسه که توسط مرکز مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد برگزار شد، رهیافت‌های یکجانبه‌گرایانه را مهمترین چالش برخورد با تروریسم بین‌المللی برشمرد و افزود: به عنوان مثال، اقدامات یکجانبه قهرآمیز مانع دسترسی به ابزارهای ضروری برای پاسخی جمعی به تروریسم می‌شود و تلاش‌های بین‌المللی در این زمینه را تضعیف می‌کند.
 
وی اقدامات قهرآمیز آمریکا علیه کشورمان را خشونت ساختاری در نقض حقوق بشر، حق توسعه و حق حیات مردم ایران و مصداق بارز تروریسم و در ابعاد بزرگتر تروریسم اقتصادی دانست که به صورت عامدانه مردم عادی را هدف قرار داده و موجبات صدمات بسیاری شده است.
 
سفیر کشورمان ترور وحشیانه شهید سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه به هنگام سفر رسمی در عراق را مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل دانست که مسئولیت کیفری مرتکبان این جنایت را در بر خواهد داشت.
 
نماینده ایران در سازمان ملل همچنین سرکوب وحشیانه مردم فلسطین را بدترین نوع تروریسم معرفی کرد که باید توسط جامعه جهانی محکوم شود.
 
وی در پاسخ به اتهامات نماینده آمریکا علیه کشورمان گفت که ایران از همان ابتدا در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه در مقابله با گروه‌هایی مانند داعش و القاعده بوده است و در مقابل، سیاست‌های مداخله‌گرایانه آمریکا در منطقه عامل اصلی اشاعه تروریسم در منطقه و سراسر جهان است. به علاوه، آمریکا حامی اصلی گروهک منافقین، یکی از بدنام‌ترین گروه‌های تروریستی است که بیش از ۱۲ هزار ایرانی و تعداد زیادی از مردم عراق را به قتل رسانده است. 
 
تخت روانچی همچنین آمریکا را به دلیل تامین سلاح‌های مرگبار جهت تجاوز به یمن، مسئول ادامه فجایع و کشتار مردم بی‌گناه این کشور دانست.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها