jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۵۹۸   ۱۷ تير ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۷

دو تن از اعضای ارشد جنبش‌های فتح و حماس با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کردند، تصمیم برای پایان دادن به اختلافات فلسطینی جدی است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «احمد حلس» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در یک دیدار مشترک در تلویزیون رسمی فلسطین اعلام کردند، اختلافات فلسطینی باید از بین برود.
 
بر اساس این گزارش، آنها گفتند: اختلافات، میراثی سنگین برای ملت فلسطین است و برای پایان دادن به آن کار خواهد شد حال هر بهایی داشته باشد.
 
بدران ضمن اعلام اینکه حماس گام‌های آشتی به سوی فتح را خواهد برداشت، افزود: برای ایجاد تحرکاتی مشترک در مقابله با اشغالگر کار خواهیم کرد، می‌دانیم که ملت فلسطین شک‌های بسیاری درباره تحقق آشتی دارد و کنفرانس مشترک فتح و حماس نیاز به گام‌های دیگری نیز دارد. تماس‌ها و دیدارهای روزانه‌ بسیاری قبل از کنفرانس خبری مشترک انجام شده است.
 
وی تأکید کرد، این اقدام نتیجه درک سران فتح و حماس درباره خطرناک بودن این مرحله است و باید گام‌های حقیقی و جدی در این زمینه برداشته شود.
 
بدران در ادامه گفت، این بار سعی بر برداشتن گام‌های عملی و ایجاد اعتمادسازی با مردم چه در کرانه باختری و چه در نوار غزه است.
 
حلس هم اعلام کرد: با مسأله‌ای مورد توافق (گفت‌وگو) با حماس را آغاز کرده‌ایم و مسأله مذکور آن است که چگونه با طرح «دونالد ترامپ» (معامله قرن) و «الحاق» مقابله کنیم؛ چشم‌انداز ما رسیدن به وحدت کامل فلسطینی است.
 
«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی فتح هفته گذشته در کنفرانسی مشترک از آغاز کار ملی برای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری خبر داد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر