jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۳۷۰ ۱۵ تير ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۷

پاندمیک کرونا در سراسر دنیا وارد مرحله تازه ای شده است، بی رحمانه تر و شدیدتر.

به گزارش جام جم آنلاین، موج جدید ویروس کرونا در سراسر جهان آغاز شده است. نکته حائز اهمیت این است که ویروس کرونا با گونه های مختلفی در سراسر جهان مبتلا می کند و قربانی می گیرد. آنچه در ادام می آید جدیدترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در 24 ساعت اخیر است:

*بریتانیا در مرحله حادی قرار گرفته است. گفته می شود موج بعدی کرونا در این کشور شدیدترین خواهد بود و به زودی محدودیت های قرنطینه های به اکثر شهرهای بریتانیا باز خواهد گشت.

*10 درصد از کل بیماران بهبودیافته کرونایی تا یک ماه نه حس چشایی دارند و نه بویایی. حتی برخی ممکن است این حواس خود را تا پایان عمر از دست بدهند. این نتایج تحقیقی است که در ایتالیا به دست آمده است.

*موج جدید کرونا ممکن است با بیماری آنفولانزا می آید. ترکیب این دو می تواند بسیار خطرناک تر و گسترده تر باشد.

*محدودیت های سفرهای پروازی در اروپا و استرالیا اعمال نخواهد شد. تا این لحظه اسپانیا، ایتالیا، نیوزلند، باربادوس و مالتا اعلام کرده اند مرزها بر روی توریست ها باز است. این اتفاق عاملی برای انتشار هرچه بیشتر کرونا در ماه آینده معرفی می شود.

*یک تحقیق جامع در میشیگان آمریکا نشان داده که احتمال دارد قرص ساخته شده از باکتری های روده می تواند کرونا را درمان کند.

*نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان های مختلف نیویورک از یک جهت تامل برانگیز است؛ ارزیابی ها نشان می دهد تعداد فوتی ها در بیمارستان های دولتی چهار برابر مرگ  و میر در بیمارستان های خصوصی است.

*افراد مبتلا به کرونا هشت برابر بیشتر از افراد مبتلا به بیماری کرونا احتمال سکته دارند.

*یک سوم از کل تست های آنتی بادی ممکن است به صورت اشتباهی منفی اعلام شود که این موضوع سردرگمی و اشتباهات بزرگی در دنیای پزشکی رقم خواهد زد.

*ادامه آزمایش داروی مخصوص آرتروز بر روی بیماران کرونایی به دلیل گرفتن نتایجی معکوس متوقف شد. گفته می شود که داروهای مخصوص آرتروز یکی از داروهایی است که می تواند به روند متوقف شدن تکثیر کرونا در بدن کمک کند که البته این موضوع به شدت تکذیب شده است.

*آخرین تحقیقات دانشمندان در رابطه با جهش یافتن ویروس کرونا این است که نوع جدید و جهش یافته بیشتر از نوع قبل خیلی بیشتر می تواند در بدن یک فرد تکثیر یابد.

*استفاده بیش از اندازه از محلول ها و ضدعفونی کننده های الکلی ممکن است منجر به التهاب پوست دست می شود اما با این حال هیچ اشکالی ندارد، استفاده از آن حتی با وجود تورم پوست دست در برابر ویروس مرگبار کرونا می ارزد.

*یک ادعای جنجالی حاکی از آن است که آمار مرگ و میر کرونایی در آمریکا 28 درصد بیشتر از چیزی است که اعلام می شود.

*سرعت حرکت قطرات بزاق آلوده به ویروس کرونا در هوای گرم بیشتر است که اگر این فرضیه درست باشد افسانه از بین رفتن ویروس کرونا در هوای گرم برای همیشه از بین می رود.

*نیمی از آمریکایی های مبتلا به ویروس کرونا نمی دانند چگونه و از چه کسی این ویروس را گرفته اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: