jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۳۱۳ ۱۴ تير ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۶

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: هنوز موج اول شیوع ویروس کرونا را در کشور پشت‌سر نگذاشته‌ایم تا به موج دوم هم برسیم.

به گزارش جام جم آنلاین بهنقل از تسنیم، قاسم جان‌بابایی اظهار داشت: با توجه به این‌که بیمارستان‌ها در شرایط کرونایی با کاهش درآمد روبه‌رو بودند، جهت مقابله با ویروس کرونا؛ حدود 4000 میلیارد تومان برای جبران کسری درآمد بیمارستان‌های کل کشور از صندوق ذخیره ارزی تخصیص داده شد.
 
وی با اشاره به این‌که تزریق منابع مالی از صندوق ذخیره ارزی برای بیمارستان‌های کل کشور، تنها برای مدتی اثربخش است، افزود: تاکنون تنها یک‌سوم از 4000 میلیارد تومان برای مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان‌ها از صندوق ذخیره ارزی به وزارت بهداشت تخصیص یافته است.
 
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: هر زمانی که اعتبار تخصیصی پرداخت شود آن را در اختیار بیمارستان‌ها می‌گذاریم.
 
جان‌بابایی با ذکر این‌که هزینه درمان بیماران کرونایی به‌مراتب بالاتر از سایر بیماران است، گفت: مثلاً وقتی بیمار عادی در بیمارستان بستری می‌شود لزومی ندارد پرستار و پزشکی لوازم حفاظتی مصرف کنند به همین خاطر بیمارستان‌های کشور از نظر هتلینگ و هزینه‌های مصرفی متحمل ضرر و زیان شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: آسیب عدم پرداخت هزینه درمان بیماران کرونایی از سوی بیمه‌ها که در بیمارستان‌ها شاهد آن هستیم متوجه مردم می‌شود، چون باید بیمارستان‌ها سرپا باشند تا بتوانیم به همه‌ بیماران اعم از کرونایی و غیرکرونایی خدمات ارائه دهیم و از طرفی خریدار خدمات هم عملاً بیمه‌ها هستند و اگر بیمه‌ها همکاری کنند می‌توانیم هزینه درمان بیماران کرونایی را به عدد واقعی برسانیم.
 
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تأمین کادر درمانی بیمارستان‌ها گفت: قرار بود 9000 کادر درمانی به بیمارستان‌های کشور جذب شوند که سال گذشته توانستیم کمتر از 50 درصد از 9هزار کادر درمانی را جذب کنیم و امیدواریم شرایط فراهم شود تا نیروهای درمانی باقی‌مانده را نیز در جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم جذب کنیم.
 
جان‌بابایی تأکید کرد: حقوق و مزایای کادر درمانی عمدتاً از محل درآمدهای اختصاصی تأمین می‌شود و خوشبختانه پرداختی‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از میانگین کشوری هم بالاتر است، بر این اساس قرار بر این شد پرداختی‌های کادر درمانی اعم از کارانه و غیره در 2 ماه آینده تسریع شود.
 
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این‌که "پیش‌بینی شما در رابطه با شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور چگونه است؟" خاطرنشان کرد: هنوز موج اول شیوع ویروس کرونا را در کشور پشت‌سر نگذاشته‌ایم تا به موج دوم هم برسیم.
 
 قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سفری یک‌روزه به شهرستان اهر، ضمن افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی روسجان و بخش روان بیمارستان اهر از بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی بیمارستان باقرالعلوم(ع) اهر بازدید کردند و جویای حال بیماران شدند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش