فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری خبر داد؛

دستگیری 40 نفر در ارتباط با آتش‌ سوزی‌ در جنگل‌ های کشور / افزایش قاچاق چوب

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره آخرین وضعیت دستگیری افراد متخلف در آتش‌سوزی‌های اخیر در کشور، گفت: ۴۰ نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌های اخیر دستگیر شدند که برای این افراد پرونده تشکیل شده است.
کد خبر: ۱۲۷۰۱۹۰

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی عباس‌نژاد در حاشیه سفر رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مازندران جمع خبرنگاران در ارتباط با میزان قاچاق چوب در کشور، اظهار کرد: حجم قاچاق چوب در کشور بعد از اجرای طرح تنفس جنگل افزایش پیدا کرده است و یگان حفاظت با مشکلات عدیده‌ای برای مقابله با قاچاقچیان مواجه است.

وی با اعلام اینکه در برخورد با قاچاقچیان چوب بسیار مصمم هستیم، افزود: در مدت سه ماه گذشته دو هزار متر مکعب قاچاق چوب در کشور تشکیل شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه برای جلوگیری از قاچاق چوب باید برخوردها بازدارنده باشد، افزود: در حال حاضر برخوردها بازدارنده نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نقص قوانین در برخورد با قاچاقچیان چوب در کشور داریم، افزود: قانون موجود بازدارنده است اما به نحو مطلوب اجرا نمی‌شود.

عباس‌نژاد در ارتباط با کمبود امکانات برای اطفاء حریق در استان‌های شمالی کشور، گفت: در فصل آتش‌ سوزی شمال کشور بنا داریم که بالگردهای متناسب با نیازهای استان‌های شمالی را در اختیار ارگان‌های مرتبط قرار دهیم.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت دستگیری افراد متخلف در آتش‌ سوزی‌ های اخیر در کشور، افزود: ۴۰ نفر در ارتباط با آتش سوزی‌ های اخیر کشور دستگیر شدند که برای این افراد پرونده تشکیل شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها