فوتبال ایران بار دیگر خواستار میزبانی رقابت های جام ملت های فوتبال آسیا شده است.
کد خبر: ۱۲۷۰۱۷۰

به گزارش جام جم آنلاین ، فدراسیون فوتبال ایران در بین پنج کشور درخواست کننده میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ معرفی شده که در مرحله بعدی باید شرایطش را به AFC اعلام کند. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پس از پایان مهلت درخواست کشورهای عضو این کنفدراسیون برای میزبانی جام ملت‌های 2027 نام پنج کشور درخواست کننده را اعلام کرد.

طبق اعلام AFC کشورهای ایران، قطر، عربستان، ازبکستان و هند برای تصاحب میزبانی جام ملت‌ها در سال 2027 اعلام آمادگی کرده‌اند که پس از بررسی شرایط هر کدام، تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. در این میان امکانات ورزشگاه‌ها، هتل‌ها، کمپ‌های تمرینی، حمل و نقل هوایی و زمینی و استانداردهای دیگری در میزبانی تاثیر گذار خواهد بود. با این حال AFC هنوز وارد چنین مرحله‌ای نشده و پس از ابلاغ بعدی کشورها باید شرایط خود را اعلام کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط هم معرفی ورزشگاه‌ها و هتل‌های استاندارد برای گرفتن میزبانی خواهد بود.

با توجه به اعلام آمادگی ایران برای میزبانی جام ملت‌ها، نیاز به معرفی 8 ورزشگاه استاندارد خواهد بود. طبق شواهد، ورزشگاه‌هایی که پتانسیل میزبانی از تورنمنتی چون جام ملت‌ها را داشته باشند آزادی تهران، امام رضا (ع) مشهد، یادگار امام (ره) تبریز، نقش جهان اصفهان، فولاد شهر اصفهان، فولاد آره‌نا خوزستان، پارس شیراز است. با این حال اخیراً مسئولان ورزشگاه شهدای شهر قدس تهران نیز مدعی شده‌اند این ورزشگاه را برای معرفی به AFC برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کنند تا بتوان گفت هشتمین ورزشگاه ایران برای میزبانی از این رقابت‌ها در شهر قدس خواهد بود؛ البته این مسئله هنوز قطعی نیست و امکان دارد فدراسیون فوتبال ورزشگاه‌های دیگری را از جمله ثامن الائمه مشهد که اخیراً بازسازی شده و چمن آن کیفیت لازم را پیدا کرده است یا حتی ورزشگاه مدرن مس کرمان که تا پایان سال افتتاح خواهد شد، جایگزین یا در کنار هشت ورزشگاه دیگر به AFC معرفی شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها