jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۹۵۵ ۰۹ تير ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۵

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی این هفته خود اعلام کرد که وزیر خارجه کشورمان به صورت ویدیو کنفرانس در نشست شورای امنیت سازمان ملل پیرامون گزارش دبیرخانه این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل شرکت و سخنرانی می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی در این نشست خبری این هفته خود اعلام کرد: وزیر امور خارجه کشورمان  فردا به صورت ویدیو کنفرانس در نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص گزارش دبیرخانه این سازمان در خصوص اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل  شرکت خواهد کرد و سخنرانی می کند.
سید  عباس موسوی همچنین گفت: وزیر امور خارجه کشورمان احتمالاً امروز بعدازظهر نیز به صورت ویدیو کنفرانس با همتای قطری خود رایزنی و گفت‌وگو خواهد کرد.
 

گمانه زنی‌ها در ارتباط با سند همکاری‌های ۲۵ ساله را رد می‌کنیم

 
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در مورد اخبار منتشر شده در مورد سند همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین و برخی گمانه‌زنی‌ها در این زمینه گفت: من گمانه زنی هایی که در ارتباط با این موضوع مطرح می‌شود را رد می‌کنم. این سند افتخار آمیز است که به نفع منافع دو کشور ایران و چین است.
 
وی افزود: اگر این سند نهایی شود می‌توان متن آن را منتشر کرد. این سند موضوع جدیدی نیست و در سفر  رئیس‌جمهور خلق چین به تهران توافق شد که دو کشور در راستای گسترش همکاری‌های جامع این سند را به امضا برسانند.
 
سید عباس موسوی تصریح کرد: ما این آمادگی را داریم که با دیگر کشورهایی که روابط دوستانه داریم بر اساس منافع متقابل این گونه سندها را امضا کنیم.
 
موسوی تأکید کرد: من گمانه‌زنی‌ها در این زمینه را رد می‌کند و این گمانه‌زنی‌ها اشتباه است.
 

دولت رومانی تاکنون اطلاعات جدیدی در مورد پرونده قاضی منصوری ارائه نکرده است

 
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین در مورد پرونده قاضی منصوری و این که آیا دولت رومانی در این زمینه اطلاعات جدیدی به دولت ایران ارائه کرده است یا نه؟ گفت: این موضوع دارای ابهاماتی است، ما از دولت رومانی  درخواست کردیم که در این زمینه شفاف سازی کند ولی این اتفاق انجام نشده است و متاسفانه تاکنون جز اخباری که در رسانه ها منتشر شده ما چیز جدیدی را از دولت رومانی دریافت نکرده ایم و در همین جا بار دیگر از دولت روحانی می خواهیم که در اسرع وقت با توجه به حساسیت و پیچیدگی این پرونده، ما را در جریان اخبار این پرونده قرار دهد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر