jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۸۲۰   ۰۷ تير ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۳

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و خیزش موقت گرد و خاک تا دوشنبه (۹ تیرماه) در ۱۰ استان هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد رنگ آورده است: «تشدید بادهای ۱۲۰ روزه از امروز (۷ تیرماه) موجب وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان‌های خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان می‌شود که کاهش دید و کیفیت هوا را به دنبال دارد. در این شرایط نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای و پرهیز از حضور غیر ضروری در فضای باز، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها و سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک توصیه می‌شود.

در ادامه این هشدار آمده است: «وزش باد شدید امروز (۷ تیرماه) موجب خیزش موقت گردوخاک بویژه در ساعات بعدازظهر در استان‌های سمنان، نیمه غربی خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال اصفهان و یزد، فردا (۸ تیرماه) در استان‌های سمنان، نیمه غربی خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال اصفهان، ایلام و خوزستان و دوشنبه (۹ تیرماه) در نیمه شرقی سمنان، شمال شرق اصفهان، یزد، خراسان رضوی، نیمه غربی خراسان شمالی، کرمان، فارس و بوشهر می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه درختان و احتمال کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: «امروز (۷ تیرماه) نواحی شرقی دریای عمان با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا دو متر متلاطم می‌شود و این وضعیت جوی تا اواخر وقت دوشنبه (۹ تیرماه) ادامه می‌یابد. در این شرایط احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب دیدن شناورهای کوچک وجود دارد بنابراین نسبت به محدودیت در تردد با شناورهای سبک و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد.

از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر