jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۸۰۶   ۰۷ تير ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۷

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن گرامیداشت سالروز هفتم تیر ماه، گفت: خون قربانیان این اقدام تروریستی و ایرانیانی که توسط گروهک منافقین و با حمایت آمریکا و اروپا به شهادت‌ رسیده‌اند، به گردن حامیان این گروهک است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) هفتم تیر ماه در توئیتی به مناسبت سالگرد هفتم تیر و ترور رئیس دیوان عالی کشور و دیگر مقامات ارشد ایران توسط گروهک تروریستی منافقین آن هم با حمایت آمریکا و اروپا و با انتشار تصاویری از شهدای این اقدام تروریستی نوشت: « ۳۹ سال پیش در چنین روزی، رئیس دیوان عالی کشور، آیت الله بهشتی و ۷۲ نفر از مقامات ارشد ایران از سوی فرقه تروریستی منافقین تحت حمایت آمریکا و رژیم صدام ترور شدند. از آن زمان، منافقین کماکان مورد حمایت آمریکا و اروپا قرار گرفته‌اند که این حمایت‌ها به این گروهک اجازه داد تا ده‌ها هزار ایرانی را کشته و مجروح کند.»

وی افزود: «خون آن قربانیان به گردن حامیان این گروهک و فرقه تروریستی است.»

حدود ساعت ۲۱:۷ هفتم تیرماه ۱۳۶۰، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، در حالی که جمعی از بلندپایه‌ترین مسئولان نظام، همچون آیت‌اللّه بهشتی رئیس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، ۱۲ معاون وزیر و حدود ۳۰ نماینده مجلس در آن جلسه حضور داشتند، توسط منافقان منفجر شد و ۷۲ یار وفادار انقلاب و امام به شهادت رسیدند.

توئیت سخنگوی وزارت امور خارجه به مناسبت سالروز هفتم تیر ماه (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر