jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۶۷۷   ۰۵ تير ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۳

دولت پاکستان، خطای انسانی را دلیل سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در کراچی که منجر به کشته شدن 98 تن شد، را اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،  تیم تحقیقاتی پاکستان شامل مقامات صنعت حمل و نقل هوایی به‌همراهی دولت فرانسه، پس از بررسی و تحلیل داده‌ها و فایل‌های صوتی اعلام کردند که سقوط هواپیمای این کشور در کراچی بر اثر خطای انسانی صورت گرفته است.
 
به گفته مقامات هواپیمایی پاکستان، کادر پروازی به‌دلیل گفت‌وگو درباره ویروس کرونا، تمرکز خود را از دست داده و در هنگام سقوط کنترلی بر روی اخطارها و هشدارهای صادر شده درباره نزدیک شدن هواپیما به زمین نداشتند.
 
«غلام سرور خان» وزیر حمل و نقل هوایی پاکستان در این باره گفت: خلبان‌ها مشغول صحبت با یکدیگر درباره کرونا بودند و این موضوع ذهن آنها را مشغول کرده بود چراکه اعضای خانواده‌ آنها به آن مبتلا شده بودند.
به نوشته رادیو پاکستان، سرور خان همچنین افزود که گزارش اولیه نشان می‌دهد خلبانان و کادر پروازی از پروتکل‌های استاندارد چشم پوشی کرده بودند.
 
هواپیمای مسافربری شرکت بین‌المللی پاکستان با 97 سرنشین که از شهر لاهور به سوی کراچی در حرکت بود، 22 می در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی جناح در شهر کراچی، در یک منطقه مسکونی سقوط کرد.
در این سانحه 97 سرنشین به همراه یکی از اهالی منطقه مسکونی که هواپیما در آنجا سقوط کرده بود، جان باختند.
 
این سانحه ویرانگر چند روز بعد از آن اتفاق افتاد که پروازهای پاکستان که به‌دلیل شیوع کرونا متوقف شده بودند، دوباره از سر گرفته شده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر