jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۶۶۷   ۰۵ تير ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۴

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد دریایی از اواخر روز پنج‌شنبه به مدت ۵پنجروز خبر داد و اظهار کرد: شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و دمای هوا نیز کاهش ۱۰ درجه‌ای دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سید احمد میر ساداتی در مورد پیش بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران در روز پنج شنبه پنجم تیر ماه صاف تا قسمتی ابری  و در اواخر وقت  با افزایش ابر و وزش بادنسبتا شدید موقتی همراه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 29 تا 31  درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.
 
وی افزود: در روز جمعه ششم تیر آسمان استان، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده،  وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 26 تا 28 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران تصریح کرد: از جمعه شب تا دوشنبه 9تیر وضعیت جوی در استان، ابری  و نسبتاً خنک، بارش متناوب و پراکنده باران، وزش باد و احتمال رعدوبرق بوده بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 22 تا 25 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 23 تا 27 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
میرساداتی افزود: در روز سه شنبه 10 تیر ماه جاری آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و  بعدازظهر در ارتفاعات استان با  رشد ابر همراه بوده و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 25 تا 28 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31  درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود.
 
وی از هشدار سطح زرد دریایی نیز خبر داد و گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان هوا،دریا مواج شده و بیشینه سرعت‌وزش باد تا ۴۳ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران افزود: اثر مخاطره پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق‌های کوچک بوده ومنطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر و زمان‌پایان این سامانه دوشنبه ۹ تیر ماه پیش‌بینی می‌شود.
 
میرساداتی گفت: بنابراین  توصیه می‌شود برای تمام فعالیت‌های دریایی تمهیدات لازم اندیشیده شود و در طول این‌مدت شنا ممنوع و ارتفاع موج ۱.۵نا ۲متر است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر