jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۶۶۷ ۰۵ تير ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۴

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد دریایی از اواخر روز پنج‌شنبه به مدت ۵پنجروز خبر داد و اظهار کرد: شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و دمای هوا نیز کاهش ۱۰ درجه‌ای دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سید احمد میر ساداتی در مورد پیش بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران در روز پنج شنبه پنجم تیر ماه صاف تا قسمتی ابری  و در اواخر وقت  با افزایش ابر و وزش بادنسبتا شدید موقتی همراه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 29 تا 31  درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.
 
وی افزود: در روز جمعه ششم تیر آسمان استان، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده،  وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 26 تا 28 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران تصریح کرد: از جمعه شب تا دوشنبه 9تیر وضعیت جوی در استان، ابری  و نسبتاً خنک، بارش متناوب و پراکنده باران، وزش باد و احتمال رعدوبرق بوده بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 22 تا 25 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 23 تا 27 درجه سلسیوس خواهد بود.
 
میرساداتی افزود: در روز سه شنبه 10 تیر ماه جاری آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و  بعدازظهر در ارتفاعات استان با  رشد ابر همراه بوده و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 25 تا 28 درجه سلسیوس و در  مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31  درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود.
 
وی از هشدار سطح زرد دریایی نیز خبر داد و گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان هوا،دریا مواج شده و بیشینه سرعت‌وزش باد تا ۴۳ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران افزود: اثر مخاطره پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق‌های کوچک بوده ومنطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر و زمان‌پایان این سامانه دوشنبه ۹ تیر ماه پیش‌بینی می‌شود.
 
میرساداتی گفت: بنابراین  توصیه می‌شود برای تمام فعالیت‌های دریایی تمهیدات لازم اندیشیده شود و در طول این‌مدت شنا ممنوع و ارتفاع موج ۱.۵نا ۲متر است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر