jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۶۲۵   ۰۴ تير ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۵

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 24 ساعت آینده به علت بالا رفتن شاخص آلودگی در تهران، کیفیت هوای پایتخت برای افراد حساس ناسالم خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده و امروز بیان کرد: در 24 ساعت آینده به علت بالا رفتن شاخص آلودگی در تهران، کیفیت هوای پایتخت برای افراد حساس، ناسالم خواهد بود.

وی ادامه داد: در دو روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است، در این مدت همچنین در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر رعد و برق، رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: روز جمعه 6 تیرماه تا دوشنبه 9 تیرماه با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور و نفوذ جریان‌های خنک شمالی به سواحل خزر در شمال غرب، سواحل خزر و ارتفاعات البرز ابرناکی، وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش باران پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در 5 روز آینده به علت وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و تداوم وزش باد پدیده گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب شرق کشور خصوصا زابل پیش بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای جمعه و شنبه پیش رو در شمال غرب و سواحل خزر کاهش نسبی دما بین 5 تا 10 درجه و روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش دما بین 5 تا 10 درجه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی هشدار داد: روزهای جمعه و شنبه پیش‌ِرو در سواحل خزر و شمال غرب کشور همان گونه که گفته شد کاهش دما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم که توصیه می‌شود کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در دستور کار باشد.

ضیائیان اضافه کرد: روزهای پنجشنبه تا جمعه خلیج فارس و از بعد از ظهر پنجشنبه تا شنبه آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 39 و 24 درجه خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز در تهران آسمان صاف، جهت باد جنوب شرقی و سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 12 درصد است.

ضیائیان گفت:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای 10 درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر