jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۵۷۷ ۰۴ تير ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۷

از ویروس کرونا چه خبر؟ دیگر این ویروس را نمیتوان در میان تمام خبرها نادیده گرفت. هر خبر جدیدی به وجود بیاید بالاخره کرونا از کنار آن خودش را نشان می دهد.

به گزارش جام جم آنلاین ، انگار همه چیز با ویروس کرونا گره خورده است. هر خبری اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی بی برو برگرد با کرونا گره می خورد.

آنچه در ادامه می آید مرور مهم ترین اخبار مربوط به این ویروس سمج در 24 ساعت اخیر است:

*پژوهشگران آمریکایی می گویند که ویروس کرونا با آغاز فصل سرما با شدت و شیوع بیشتری برمی گردد و خطرناک تر از کرونای سال 2019 خواهد بود.

*شمار مبتلایان به ویروس کرونا به عدد 9,359,278 رسید.

*تعداد 479,879 نفر نیز در پی ابتلا به طیف شدید کرونا جان خود را از دست داده اند.

*هم اکنون 5,046,269 نفر با بهبودی کامل از این بیماری از بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی ترخیص شده اند.

*حال 58,013 نفر از کرونایی ها در سراسر جهان وخیم اعلام شده این در حالی است که حال نفر از دیگر بیماران کرونایی معمولی و متوسط است.

*این پنج کشور بیشترین آمار مربوط به ابتلا را دارند، آمریکا، برزیل، روسیه، هند و بریتانیا.

*در رده بندی جدول مرگ نیز این 5 کشور بیشترین آمار را دارند؛ آمریکا، برزیل، بریتانیا، ایتالیا و فرانسه.

*پیش بینی می شود موج اول ویروس کرونا در بریتانیا تا پایان جولای فروکش کند.

*با افزایش دوباره مبتلایان به کرونا در کالیفرنیا مقامات این ایالت بار دیگر به ماندن در خانه و استفاده اجباری از ماسک تاکید کردند.

*تولید محلول های تقلبی ضدعفونی کننده دست نگرانی زیادی را در میان مردم آمریکا به وجود آورده است و مقامات ایالت های مختلف تیم های ویژه ای را برای شناسایی کارگاه های غیرقانونی محلول های مضر تقلبی استخدام کرده اند.

*ژاپنی ها با استفاده از یک اَبَر کامپیوتر فوق پیشرفته که می تواند صدها احتمال را در دقیقه بررسی کند قصد دارند علمی ترین روش درمان قطعی بیماری کرونا را کشف کنند.

*کشورهای آفریقایی قصد دارند به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این قاره اتحادی سراسر اعلام کنند و با برنامه هایی دقیق جلوی شیوع هر چه بیشتر این ویروس در کشورهای مختلف این قاره را بگیرند.

*نیویورک بعد از 100 قرنطینه کم کم به حالت عادی برمی گردد که بازگشت ترافیک های سنگین در خیابان ها و اتوبان های این شهر بزرگ ترین نشانه بازگشت به زندگی عادی است.

*برخی از کارشناسان روان درمانی در بریتانیا هشدار دادند برای افرادی که با پیش زمینه افسردگی به مدت طولانی قرنطینه شده اند ممکن است این خطر به وجود بیاید که دست به خودکشی بزنند.

*نرخ مرگ و میر واقعی ناشی از کرونا در ایالات متحده آمریکا بیشتر از آنچه که به عنوان آمار رسمی اعلام می شود ، است. بسیاری از مبتلایان به کرونا در این کشور هنوز شناسایی نشده اند.

*مقامات شهر چشایر انگلیس هشدار داده اند آمار افرادی که در پی کرونا در منزل خود جان باخته اند افزایش یافته است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش