jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۹۵۲۱ ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۰

از زمان قتل فجیع جورج فلوید سیاه پوست زیر زانوی یک افسر سفیدپوست آن هم در حالی که فریاد می زد « نمیتوانم نفس بکشم» شورشی سراسری در تمام جهان به راه افتاده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، قتل فلوید یک جرقه بود که در تمام جهان آتش به پا کرد. مردم در تمامی کشورهای دنیا به خصوص ایالات متحده به خیابان ها ریختند و با شعار «زندگی سیاهان اهمیت دارد» خواهان تبعیض های نژادی و بر اساس رنگ پوست افراد شدند. تاریخ نژادپرستی در آمریکا آنچنان بلند بالا و طولانی است که اکنون تمامی ایالت های این کشور کرونا زده صحنه شورش های ضددولتی و ضدنژادپرستانه است.

اما روز گذشته در انگلیس و در دیدار تیم های برنلی و منچسترسیتی اتفاقی افتاد که بار دیگر خشم حامیان جنبش حمایت از رنگین پوستان را برانگیخت. در دیدار سیتی و برنلی که با برتری پنج گله منچسترسیتی همراه بود هواپیمایی بر فراز ورزشگاه پرواز کرد که پرچم «زندگی سفیدپوستان اهمیت دارد، برنلی» را حمل می کرد که تعبیر به یک حرکت شدید نژادپرستانه شده است.

باشگاه برنلی ضمن محکوم کردن این حرکت بیانیه داده که چنین اتفاقی هرگز مورد تایید و اطلاع قبلی این باشگاه نبوده است. این پرچم به عنوان نمادی برای تمسخر جنبش «زندگی سیاهان اهمیت دارد» تعبیر می شود. هنوز مشخص نشده که مسئول این حرکت جنجالی چه کسی یا کسانی بوده است.

 

جنجال بزرگ شعار «زندگی سفیدها اهمیت دارد» در یک مسابقه فوتبال (عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر