jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۴۲۵ ۰۸ تير ۱۳۹۹  |  ۰۷:۲۰

آنهایی که برای طی مسیر خانه تا محل و یا هر جای دیگری مجبور به استفاده از ماسک هستند خوب می دانند در گرمای هوا این ماسک چقدر آزاردهنده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از webmd، تصور کنید در یک روز بسیار گرم تابستانی می خواهید به بیرون از خانه بروید. گرمای شدید و دمای بالای هوا باعث می شود تا مدام وسوسه شوید ماسک را از جلوی صورت خود بردارید اما هرگز اینکار را نکنید. گرمای هوا خطرناک نیست اما قطعا کرونا خطرات زیادی دارد.

برخلاف آنچه که قبلا گفته می شود کوید19 با گرمای هوا از بین نمی رود و حتی در گرم ترین دما هم قابل انتقال است. پس ماسک های خود را استفاده کنید و علاوه بر آن به رعایت فاصله اجتماعی هم اهتمام بورزید. پاندمیک کرونا شوخی بردار نیست. 

هم اکنون شهرهای بسیار زیادی در سطح دنیا با بالاترین نرخ ابتلای خود در ماه های اخیر مواجه شده اند.

با اینکه اوضاع در بسیاری از نقاط هنوز قرمز است اما مقامات برخی از کشورها و شهرها دستور به بازگشایی مراکز خرید داده اند؛ البته به شرط استفاده از ماسک.

متخصصان آمریکایی می گویند اگر همه افراد در یک مکان عمومی از ماسک استفاده کنند خطری برای انتقال ویروس کرونا از فرد ناقل به دیگران وجود ندارد.

گرمای فضا ممکن است شما را مدام ترغیب کند که ماسک را بردارید بلکه کمی نفس راحتی بکشید اما هرگز این کار را نکنید، ماسک مهم ترین ابزار برای جلوگیری از انتقال ویروس کروناست. در حالی که یک فرد به شدت احساس گرما می کند ماسک جلوی دهان او می تواند شرایط آزاردهنده تری برای او رقم بزند اما هیچ اشکالی ندارد و باید تحمل کرد.

در شرایط پاندمیک کرونایی پوشاندن دهان و بینی بسیار مهم است. برای اینکه گرمای هوا کمتر اذیت کند بهتر است از ماسک هایی استفاده کنید که در عین سبک بودن بسیار استاندارد هستند به عنوان مثال ماسک های مخصوص جراحی می تواند انتخاب خوبی باشد. یک ماسک جراحی کمتر باعث ناراحتی افراد به دلیل دمای بالای هوا می شود.

عرق کردن مشکل دیگری است. اگر ماسک افراد با عرق مرطوب شود آنگاه توانایی غربالگری آن برای ویروس کرونا از بین می برود.

این نکته بسیار حائز اهمیت است ماسکی که با عرق مرطوب شود باید بعد از تعویض دور انداخته شود و به همین دلیل افراد باید بیش از یک ماسک همیشه همراه خود داشته باشند.

تعدادی از مردم بیش از یک ماسک همراه خود دارند اما در مقابل بسیاری دیگر این مورد را نادیده می گیرند.

تاکید بر روی استفاده مداوم از ماسک در فضای بیرون از خانه است اما اگر گرمای هوا واقعا شمار را اذیت کرد و باعث شد تا احساس تنگی نفس کنید جایی را انتخاب کنید که جمعیت در آن حضور نداشته باشد سپس ماسک را برای لحظاتی از روی صورت خود بردارید و وقتی چند نفس عمیق کشیدید به سرعت ماسک خود را بگذارید.

سرگیجه و یا تپش قلب می تواند نشانه این باشد که گرما زده شده اید.

تحت هر شرایطی اما باید ماسک را به همراه خود داشته باشید و بعد از استفاده از آن نیز دور بیندازید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ماسک‌ را جدی بگیریم

ماسک‌ را جدی بگیریم

تعداد کل مرگ‌ومیر ناشی از کووید 19 در سطح کشور به بیش از 10 هزار نفر رسیده است؛ در حالی که براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، میزان توجه مردم به ضوابط لازم برای پیشگیری از کرونا در سطح کشور به 23 درصد کاهش یافته است.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

دكتر حسن طاهری، فوق‌تخصص بیماری‌های گوارش از اثرات زیانبار چاقی و پرخوری بر عملكرد دستگاه گوارش می‌گوید

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش