jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۴۱۶ ۰۲ تير ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۰

نماینده مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

ایجاد محدودیت سنی برای پرداخت وام ازدواج غیرقانونی است

ایجاد محدودیت سنی برای پرداخت وام ازدواج، خلاف قانون و در راستای تحقق سند 2030 است. فاطمه رحمانی با بیان این مطلب اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی مانع اجرای این مصوبه خواهد شد.

فاطمه رحمانی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر ایجاد محدودیت سنی برای پرداخت وام ازدواج به مزدوجین، گفت: این دستور غیرقانونی بوده و بر خلاف بند 9 اصل 3 قانون اساسی و بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال 99 و البته منطبق با بند 4 سند 2030 است.

رحمانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با استفاده از اختیارات قانونی، به ویژه اصل 138، مانع اجرای این ابلاغیه غیرقانونی خواهد شد.

نماینده مردم مشهد با بیان این که به مصوبات دولت باید به اطلاع رئیس مجلس برسد، افزود: اگر این مصوبات مغایر با قوانین باشد، رئیس مجلس اختیار دارد این مصوبات را لغو کند. مجلس شورای اسلامی تلاش میکند با استفاده از اختیارات رئیس مجلس و تقویت نظارت ها از اجرای مصوبات خلاف قانون جلوگیری کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر