jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۹۲۶۴   ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۹

پیشکسوت تیم استقلال تهران می گوید تا زمانی که مشخص نشود دستیاران فرهاد مجیدی چه کسانی هستند نمی توان نسبت به موفقیت این تیم و نتیجه گیری صحبت کرد.

به گزارش جام جم آنلاین ، حسن روشن پیشکسوت تیم استقلال در رابطه با حال و روز کنونی تیم استقلال به جام جم آنلاین گفت: استقلال مثل خیلی از باشگاه های دیگر فوتبال ایران بسیار آشفته است و جلسه ای هم در این رابطه با مدیرعامل برگزار کردیم. واقعیت این است که ایشان در راس امور مدیریتی اقدامات درستی را انجام می دهد.

روشن عنوان کرد: به نظر من صحبت برخی نادرست است که می گویند در شرایط فعلی «تیم» باید جمع و جور شود. هر کسی آمد اول به تیم فکر کرد، وقتی تیم می برد می گفتند این مدیریت خوب است اما وقتی می باخت می گفتند این مدیریت فایده ای ندارد. اما مدیریت جدید بیشتر به باشگاه فکر می کند تا تیم.

بازیکن اسبق استقلال افزود: یکی از اهداف ما پیشکسوتان این است که باشگاه درست شود. اگر این اتفاق بیفتد تیم هم به طور اتوماتیک وار درست شود. این «درست شدن» تمامی امور و کمیته های دیگر باشگاه را هم در برمی گیرد از جمله کمیته بانوان. در راستای درست شدن باشگاه، پیشکسوتان هم جایگاه واقعی خود را پیدا کرده اند و آکادمی باشگاه هم که قبلا مشکلات زیادی داشت سر و سامان یافته است. مدیریت جدید تمامی این موارد را جمع بندی کرد.

وی ادامه داد: سعادتمند کمپ استقلال را گرفت و سرو سامان داد. اکنون همه چیز در حال انتقال به آنجاست. به هر حال زمانی که متوجه شدم مدیریت جدید راجع به درست شدن باشگاه صحبت می کند بسیار خوشحال شدم چرا که پیش از این فقط تیم اهمیت داشت که این طرز تفکری بسیار اشتباه بود.  

پیشکسوت استقلال بیان داشت: اما در رابطه با شانس قهرمانی استقلال باید بگویم با توجه به اختلاف 10 امتیازی اصلا چنین چیزی امکان ندارد. بحث نتوانستن نیست. اول اینکه مشخص نیست که آیا با شرایط کنونی لیگ برگزار می شود یا خیر. همه چیز نامشخص به نظر می رسد. از سویی دیگر وضعیت باشگاه استقلال به آن صورت نیست که تعریف مشخصی برای کادرفنی آن وجود داشته باشد.

روشن تاکید کرد: حداقل من نمی دانم فرهاد مجیدی چه کسانی را در کادر مربی گری خود گنجانده است. آیا او پسرخاله هایش را به کادر فنی آورده یا اینکه واقعا افرادی زبده در در این کادر حضور دارند؟ اگر زبده و حرفه ای باشد حتی اگر پسرخاله اش هم باشد هیچ مشکلی ندارد.

وی یادآور شد: زمانی که بدانیم کادر فنی استقلال دقیقا چه کسانی هستند آنگاه می توانیم به این فکر کنیم که آیا این تیم می تواند نتیجه بگیرد یا خیر. نتیجه گرفتن در استقلال هم لزوما به این معنا نیست که 10 امتیاز اختلاف با تیم اول جدول جبران شود.

مهاجم سال های دور استقلال خاطرنشان کرد: استقلال باید تمامی بازی های باقی مانده اش را ببرد و بعد از آن چه پیش می آید را نمی دانم. اکنون بحث بر سر نتیجه گرفتن استقلال است نه قهرمان شدن. ولی با تمام این اوصاف باید بگویم استقلال کار بسیار سختی برای نتیجه گرفتن دارد. اگر نمی توانم در رابطه با نتیجه گرفتن یا نگرفتن استقلال نظر بدهم به این دلیل است که اصلا نمی دانم دستیاران فرهاد مجیدی چه کسانی هستند. شما می دانید؟

پیشکسوت استقلال ادامه داد: نه اطلاعی در رابطه با مربی دروازه بانان این تیم داریم و نه می دانیم مربی بدنساز استقلال چه کسی است. تنها چیزی که خوب می دانیم این است که فرهاد مجیدی سرمربی گری استقلال را بر عهده دارد. امیدوارم تیم او موفق باشد اما یک نفره بودن،  اداره امور کار را خیلی سخت می کند و بسیار مشکل است که با چنین شرایطی بتواند موفق باشد. من همیشه این را گفته ام.

روشن در رابطه با احتمال برگزاری لیگ و یا نیمه تمام ماندن آن نیز گفت: حتی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم صلاحیت این را ندارند که بگویند لیگ باید برگزار شود یا خیر. این بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است. اگر قرار است لیگ برگزار شود باید دلایل آن به صراحت عنوان شود و اگر قرار هم بر این باشد که نیمه تمام اعلامش کنند باز هم باید دلایل آن را بگویند.

وی تصریح کرد: به هر حال اگر مجوز صادر شود قطعا صلاح بر این است که بازی ها برگزار شود اما اگر چنین چیزی نبود به هیچ عنوان نباید برای برگزاری دیدارها اصرار کرد. با چنین شرایطی بهتر است همه چیز به فصل آینده موکول شود.

بازیکن اسبق استقلال افزود: چیزی که من شنیده ام این است که اگر لیگ نیمه تمام بماند هیچ تیمی به دسته دو سقوط نمی کند و دو تیم برتر دسته یک به لیگ برتر می آیند. یعنی برای فصل آینده دو تیم به کل تیم های شرکت کننده در لیگ اضافه می شود اما در پایان فصل چهار تیم به دسته پایین تر سقوط خواهند کرد.

روشن تاکید کرد: اگر لیگ نیمه تمام باقی بماند در نظر گرفتن چنین شرایطی برای فصل آینده بسیار منطقی است. اما اگر لیگ بخواهد ادامه پیدا کند که دیگر شرایط به این صورت نخواهد بود. همین الان هم شنیده می شود که چند باشگاه صریحا اعلام کرده اند نمی خواهند در ادامه لیگ برتر شرکت کنند.

وی اذعان داشت: اکنون وضعیت برخی از شهرها نظیر خوزستان و مسجد سلیمان برای برگزاری دیدارهای لیگ برتری واقعا قرمز است و  وضعیت خوبی وجود ندارد. نمی توان در این شرایط ریسک کرد و از سویی هزینه های اضافه باشگاه ها در صورت ادامه لیگ را باید در نظر گرفت.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: تصور کنید هر تیمی برای سفر به شهر دیگر با توجه به شرایط کرونایی باید برای هر بازیکن دو بلیت تهیه کند چون رعایت فاصله اجتماعی در هواپیما دیگر یک قانون است. به نظر من اگر فعلا بازی ها انجام نشود و در زمان مناسب دیگری شروع شود بهتر است. حالا یا با همین نتایج ادامه بدهند و یا اینکه از ابتدا همه چیز آغاز شود.

پیشکسوت استقلال در رابطه با پرونده های مالی متعدد استقلال در فیفا گفت: اکنون فدراسیون فوتبال هم همین دردسرها را با ویلموتس دارد. حداقل هشت سال است به این نکته تاکید می کنم که مربی خارجی نباید زمانی جذب شود که بازی های ملی در اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی در حال انجام است. اگر در این مقاطع دنبال مربی بگردیم چیزی جز مربیان از رده خارج، بازنشسته و بیکار نصیبمان نمی شود. همین مربیان از رده خارج را هم دلالان به ایران می آورند.

وی گفت: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نمی توانند در مسائل مربوط به مشکلات مالی باشگاه ها در فیفا دخالت کنند. اما بهترین کار این است که وزارت ورزش به عنوان یک متولی بزرگ تمامی مدیرعامل باشگاه های بدهکار را احضار و بررسی کند هر یک از این مدیرعاملان در زمان حضور خود چقدر بدهی از خود بر جای گذاشته اند و یا اینکه چقدر بدهی را صاف کرده اند.   با این بررسی خیلی راحت می توان یقه مدیرعاملان متخلفی را که پرونده های مالی قطوری را به وجود آورده اند بگیرند و آنها را مورد بازخواست قرار بدهند.

این پیشکسوت استقلال تاکید کرد: نه فقط استقلال که پرسپولیس هم با چنین مشکل بزرگی روبرو است و پرونده مالی یکی پس از دیگری برای این دو تیم درست می شود.

حسن روشن در پایان گفت: از طرز تفکر سعادتمند تا اینجا راضی هستم و عملکرد او را تایید می کنم. هرگز از فردی بدون دلیل تعریف نمی کنم. من این را به خود سعادتمند هم گفتم. ایشان قبلا هم گفته بودند که در حال پیگیری کارهای مربوط به کمپ استقلال هستند و واقعا هم این کار را عملی کردند. حتی مرغوبکار را هم در اختیار گرفتند. انصافا برنامه های خوبی دارند. امیدوارم ما پیشکسوتان پشتوانه او باشیم.

هیلدا حسینی خواه / جام جم آنلاین 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر