jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۹۰۷ ۲۵ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۸

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به عدد 7 میلیون و 888 هزار و 958 نفر رسید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری کوتاه بر اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

*تعداد فوت شده های ناشی از کرونا بر اساس آنچه که در سایت worldometers درج شده به 432 هزار و 696 نفر رسید.

*تا این لحظه 4 میلیون و 51 هزار و 154 بهبود یافته اند.

*در میان کشورهای درگیر کرونا، مکزیک در 24 ساعت اخیر بدترین وضعیت را پشت سر گذاشت و 424 فرد در پی ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

*آمریکا با 117 هزار و 527 و برزیل با 42 هزار و 791 فوتی در رده های اول و دوم کشورهایی با بیشترین آمار فوتی قرار دارند.

*کارشناسان هشدار می دهند نیاز نوجوانان به تعامل اجتماعی باعث می شود قرنطینه در آینده برای آنان مشکلات روحی از لحاظ برقراری ارتباط رقم بزند.

*شرکت دارویی آسترازینکا که مدعی تولید واکسن کشف شده از سوی دانشگاه آکسفور در دوز دو میلیاردی است قول داده بلافاصله بعد از توزیع این واکسن در بریتانیا به سرعت جهت توزیع آن در نقاط مختلف اروپا اقدام کند. البته هنوز صحت و کارایی این واکسن اثبات نشده است.

*گونه جدیدی از ویروس کرونا کشف شده که گونه D614G نامگذاری شده. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی این ویروس مشاهده شد که این نوع از ویروس متعلق به خانواده کرونا احتمال سرایت آن به سلول های انسانی چهار برابر بیشتر و قدرت عفونی آن 10 برابر بیشتر است. این تحقیقات اثبات نشده نگرانی هایی را در رابطه با جهش کرونا به طرف بسیار قوی تر شدن به وجود آورده است.

*مقامات دولتی بریتانیا هشدار دادند حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه می توانند ناقل ویروس کرونا به انسان باشند. هنوز بحث های علمی و پزشکی بسیار زیادی بر سر احتمال انتقال ویروس از سگ و گربه به انسان وجود دارد.

*استفاده از ماسک در اماکن عمومی احتمال ابتلا به ویروس کرونا را تا 40 درصد پایین می آورد.

*نتایج یک تحقیقات تکان دهنده در بریتانیا نشان داده که 25 هزار بیمار کرونایی از بیمارستان های این کشور بدون اینکه تست مجددشان منفی اعلام شود مرخص شده و به سطح جامعه برگشته اند.

*نتایج پیچیده یک تحقیق دو ماهه در نیویورک نشان داده که ویروس کرونا در این شهر برای افراد بی خانمان یک و نیم برابر کشنده تر از سایر افراد ساکن در این شهر است.

*سه چهارم از کل مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا از آنچه که در کشور اسپانیا فراگیر شد نشات گرفته است.

*ویروس کرونا برای افرادی با اضافه وزن بالا و چاقی کشنده تر از سایر افراد است.

*18 میلیون آمریکایی در خطر ابتلا به شدیدترین طیف ویروس کرونا قرار دارند. به همین تعداد نفر از خدمات بیمه ای محروم هستند. نتایج همین تحقیق نشان میدهد 50 درصد از مردم آمریکا از دست یابی به امکانات جهت تست کرونا محروم هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش