jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۹۰۷   ۲۵ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۸

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به عدد 7 میلیون و 888 هزار و 958 نفر رسید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری کوتاه بر اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

*تعداد فوت شده های ناشی از کرونا بر اساس آنچه که در سایت worldometers درج شده به 432 هزار و 696 نفر رسید.

*تا این لحظه 4 میلیون و 51 هزار و 154 بهبود یافته اند.

*در میان کشورهای درگیر کرونا، مکزیک در 24 ساعت اخیر بدترین وضعیت را پشت سر گذاشت و 424 فرد در پی ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

*آمریکا با 117 هزار و 527 و برزیل با 42 هزار و 791 فوتی در رده های اول و دوم کشورهایی با بیشترین آمار فوتی قرار دارند.

*کارشناسان هشدار می دهند نیاز نوجوانان به تعامل اجتماعی باعث می شود قرنطینه در آینده برای آنان مشکلات روحی از لحاظ برقراری ارتباط رقم بزند.

*شرکت دارویی آسترازینکا که مدعی تولید واکسن کشف شده از سوی دانشگاه آکسفور در دوز دو میلیاردی است قول داده بلافاصله بعد از توزیع این واکسن در بریتانیا به سرعت جهت توزیع آن در نقاط مختلف اروپا اقدام کند. البته هنوز صحت و کارایی این واکسن اثبات نشده است.

*گونه جدیدی از ویروس کرونا کشف شده که گونه D614G نامگذاری شده. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی این ویروس مشاهده شد که این نوع از ویروس متعلق به خانواده کرونا احتمال سرایت آن به سلول های انسانی چهار برابر بیشتر و قدرت عفونی آن 10 برابر بیشتر است. این تحقیقات اثبات نشده نگرانی هایی را در رابطه با جهش کرونا به طرف بسیار قوی تر شدن به وجود آورده است.

*مقامات دولتی بریتانیا هشدار دادند حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه می توانند ناقل ویروس کرونا به انسان باشند. هنوز بحث های علمی و پزشکی بسیار زیادی بر سر احتمال انتقال ویروس از سگ و گربه به انسان وجود دارد.

*استفاده از ماسک در اماکن عمومی احتمال ابتلا به ویروس کرونا را تا 40 درصد پایین می آورد.

*نتایج یک تحقیقات تکان دهنده در بریتانیا نشان داده که 25 هزار بیمار کرونایی از بیمارستان های این کشور بدون اینکه تست مجددشان منفی اعلام شود مرخص شده و به سطح جامعه برگشته اند.

*نتایج پیچیده یک تحقیق دو ماهه در نیویورک نشان داده که ویروس کرونا در این شهر برای افراد بی خانمان یک و نیم برابر کشنده تر از سایر افراد ساکن در این شهر است.

*سه چهارم از کل مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا از آنچه که در کشور اسپانیا فراگیر شد نشات گرفته است.

*ویروس کرونا برای افرادی با اضافه وزن بالا و چاقی کشنده تر از سایر افراد است.

*18 میلیون آمریکایی در خطر ابتلا به شدیدترین طیف ویروس کرونا قرار دارند. به همین تعداد نفر از خدمات بیمه ای محروم هستند. نتایج همین تحقیق نشان میدهد 50 درصد از مردم آمریکا از دست یابی به امکانات جهت تست کرونا محروم هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها