jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۰۹۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۵

رئیس کمییسیون سلامت شورای شهر تهران از باز بودن درهای بوستان جنگلی چیتگر بر روی مردم خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با پخش فیلمی از وضعیت بوستان چیتگر گفت: با شهردار منطقه ۲۲ و معاونت خدمات شهری و روابط عمومی این منطقه هماهنگ شده و این فیلم توسط کارشناسان کمیسیون سلامت تهیه شده است.
وی افزود: پارک چیتگر درحال حاضر پارکی نیست که تعطیل شده باشد و مردم در این پارک حضور دارند که امیدواریم فاصله گذاری اجتماعی رارعایت کنند.
 
وی با اشاره به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان ها افزود: در بازه ای که این بوستان تعطیل بود شهرداری منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی ۴۰ هزار اصله درخت و احداث باغ با 2000 اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کرد. همچنین در این مدت نسبت به عملیات  زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف‌های هرز و دفع آفات نباتی اقدام کرده است.
 
نوری با بیان این که عدم تردد خودروها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی ومحیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است تاکید کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیستها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است ۱۲ خودروی برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمت رسانی استقرار پیدا کنند. همچنین تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده ای نزدیک در حال بررسی است.
 
وی با اشاره به آتش سوزی شب گذشته بوستان چیتگر گفت: در انتهای شمال غربی این بوستان به دلیل وجود انبار پلی اتیلن آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.
 
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران از معاونت خدماتشهری ومدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به گرمای هوا و مسائل سیاسی اجتماعی نظارت کافی بر بوستانها انجام شود تا شاهد وقوع چنین اتفاقات و مشکلات وآسیبها نباشیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر